Od słowa do słowa w RMF Classic

Podcasty Od słowa do słowa w RMF Classic

„Od słowa do słowa” – magazyn literacko-naukowy, pełen ciekawostek, informacji i rozmów o słowach i języku, nowościach wydawniczych, książkach rozwojowych, wydarzeniach, ludziach i miejscach, które warto odwiedzić. Z gośćmi w studiu rozmawia Katarzyna Hnat.

Wybrany odcinek podcastu:
Czy Jagiełło faktycznie był największym politykiem średniowiecznej Polski? Rozmowa z Michaelem Morysem-Twarowskim o książce pt.: "Jagiełło Rex"

Czy Jagiełło faktycznie był największym politykiem średniowiecznej Polski? Rozmowa z Michaelem Morysem-Twarowskim o książce pt.: "Jagiełło Rex"

Ukazała się kolejna książka w bestsellerowej serii o polskich monarchach, której autorem jest dr Michael Morys-Twarowski, historyk, pisarz i publicysta. Po biografiach Łokietka i Chrobrego, tym razem podjął się opowieści o Władysławie Jagielle w książce pt.: „Jagiełło Rex”. To z jednej strony rzetelnie napisana biografia, oparta na wielu materiałach źródłowych, a z drugiej epicka opowieść o człowieku z krwi i kości, który zmienił bieg historii, stworzył potęgę dynastii Jagiellonów i nieustannie walczył o władzę, autorytet i jedność państwa. Jakiego jeszcze Jagiełłę znajdziemy w tej książce, o to Michaela Morysa-Twarowskiego pytała Katarzyna Hnat

Wszystkie odcinki podcastu:

Inne Podcasty RMF Classic: