ON AIR
od 18:00 zaprasza: Natalia Grzeszczyk

Nowa książka Baracka Obamy i Bruce'a Springsteena w październiku

W październiku ukaże się książka byłego prezydenta USA Baracka Obamy i amerykańskiej gwiazdy rocka Bruce'a Springsteena "Renegades: Born in the USA", czyli "Renegaci: urodzeni w USA" - poinformowały w czwartek wydawnictwo Penguin Random House i firma byłego prezydenta Obama's Higher Ground.

Nowa książka Baracka Obamy i Bruce'a Springsteena w październiku
fot.PAP/DPA

"Renegades" ma być książkową wersją podcastu prowadzonego przez autorów. W internetowych audycjach Obama i Springsteen rozmawiają na różne tematy - od samochodów po sytuację w kraju.

Premiera książki, której egzemplarz ma kosztować 50 dolarów, zapowiedziana jest na 26 października. Mają się w niej znaleźć rzadkie fotografie autorów, rękopisy tekstów piosenek Springsteena czy przemówienia byłego prezydenta z ręcznymi adnotacjami.

"Przez lata odkryliśmy, że mamy podobną wrażliwość dotyczącą pracy, rodziny czy Ameryki. Na swój sposób, Bruce i ja odbywamy równoległą podróż, próbując zrozumieć ten kraj, który dał nam tak wiele" - wyjaśniał Obama.

"To czas na poważne zastanowienie się na tym, kim chcemy być i jaki kraj chcemy pozostawić swoim dzieciom. Czy pozwolimy zniweczyć nasze wysiłki, czy też stawimy czoło niebezpieczeństwom razem, zjednoczeni? W tej książce nie znajdziecie odpowiedzi na te pytania, ale odnajdziecie historię o parze poszukujących, którzy robią co mogą, by stawiać lepsze pytania" - napisał we wstępie do książki Springsteen.

Bruce Springsteen w 2016 roku otrzymał od ówczesnego prezydenta Baracka Obamy Prezydencki Medal Wolności, najwyższe cywilne odznaczenie w USA.