Informacje

Teatr im. Jaracza proponuje widzom spektakle online

Dodano:
Teatr im. Jaracza proponuje widzom spektakle online

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie uruchomił platformę umożliwiającą oglądanie spektakli online. E-repertuar będzie dostępny do końca kwietnia a sztuki będą bezpłatne- zapowiadają przedstawiciele teatru.

Jak poinformował Michał Wajzer z biura sprzedaży, teatr zaproponował wszystkim widzom możliwość bezpłatnego oglądania online spektakli prezentowanych na swoich scenach już od świątecznej niedzieli.

"Nie będzie to jednorazowe udostępnienie. Przyjęliśmy innowacyjną formę. Chcemy, aby do końca kwietnia funkcjonował e-repertuar, gdzie tak jak w normalnych, zwykłych czasach widz ma opcję wybrania tytułu i dnia, w którym będzie chciał go obejrzeć" - wyjaśnił Michał Wajzer.

Obecnie można oglądać dwa spektakle: sztukę dla najmłodszych "Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze" Bolesława Leśmiana w reż. Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua oraz "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" autorstwa Marcina Wichy w reżyserii Łukasza Barczyka.

"Jeśli zainteresowanie będzie spore, lub gdy kwarantanna się przedłuży, nie wykluczamy dodania nowych tytułów. W każdym ze spektakli na końcu zostaną wymienieni wszyscy pracownicy teatru. Chcemy aby widzowie zobaczyli, ile osób pracuje przy jednym przedstawieniu" - wyjaśnił Wajzer.

"Dodatkowo zostanie nagrany w najbliższych dniach serial, program edukacyjny pokazujący teatr od kuchni. Skupimy się na kwestiach technicznych (opowieści o kurtynie, zapadniach, sztankietach itp. Powiemy o osobach pracujących przy danym spektaklu, o których często nie wiemy, a bez których pracy nie byłoby wydarzenia" - dodał.

Aby zarezerwować wstęp na sztukę, należy na stronie www.teatr.olsztyn.pl wypełnić krótki formularz.


autor: Agnieszka Libudzka

 • 13:05 Gheorghe Zamfir The Lonely Shepherd
 • 13:10 Nicole Kidman, David Baerwald Come What May
 • 13:15 James Newton Howard Searching For Peeta/Katniss Afoot
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic