Informacje

Spotkanie online z aktorką Jadwigą Jankowską-Cieślak w cyklu "Mój Dramatyczny" - 25 stycznia

Dodano:
Spotkanie online z aktorką Jadwigą Jankowską-Cieślak w cyklu "Mój Dramatyczny" - 25 stycznia

W ostatnim tygodniu stycznia warszawski Teatr Dramatyczny zaprasza na spotkanie online. W ramach projektu "Mój Dramatyczny" 25 stycznia wyemitowana zostanie rozmowa z aktorką Jadwigą Jankowską-Cieślak - poinformowała PAP kierowniczka ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.

Rozmowę z aktorką poprowadzi kierownik literacki teatru Wojciech Majcherek.

Jak wyjaśniła Doboszyńska, "link do nagrania zostanie umieszczony w repertuarze na stronie www.teatrdramatyczny.pl oraz w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2897112270565143/ i na tablicy naszego fanpage'a".

Emisja spotkania odbędzie się 25 stycznia o godz. 19 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego.

"Najpierw była namiętnym widzem Teatru Dramatycznego. Następnie Gustaw Holoubek zaangażował ją do zespołu aktorskiego już jako absolwentkę warszawskiej PWST i od razu zadebiutowała tytułową rolą w Elektrze Giraudoux w reżyserii Kazimierza Dejmka" - czytamy o Jankowskiej-Cieślak na Fb Teatru Dramatycznego.

"Zagrała wiele innych pamiętnych ról, m.in. Mańkę w Ślubie Gombrowicza, Medeę w tragedii Eurypidesa, Judytę w Księdzu Mark Słowackiego. Podziwiać ją można było w przedstawieniach Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Krzysztofa Warlikowskiego, Agnieszki Glińskiej" - napisano, przypominając, że etatowo związana była z Teatrem Dramatycznym w latach 1972-84 i 1987-89.

Doboszyńska wyjaśniła, że "w ramach cyklu Mój Dramatyczny. Spotkania zapraszamy na rozmowy z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy". "Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności" - podkreślono.

"Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną (https://youtu.be/LttZnEcsbUE), Magdaleną Zawadzką (https://youtu.be/sQQV5nC6dbk) i Małgorzatą Niemirską (https://youtu.be/04ynJ4T-1gI)" - napisała Doboszyńska. "Zapraszamy również do niedawno otwartego wirtualnego archiwum teatru: http://moj.teatrdramatyczny.pl/" - dodała.

autor: Grzegorz Janikowski

 • 05:59 Michel Legrand Largo's Waltz
 • 06:00 Tomaso Albinoni II Koncert obojowy d-moll op. 9 (2)
 • 06:05 Georges Bizet Carmen (Overture)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic