Informacje

Uwodziciele. Hipnotyzerzy. Królowie życia. Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat w RMF Classic

Dodano:
Uwodziciele. Hipnotyzerzy. Królowie życia. Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat w RMF Classic

- Ja dla Stanisława Dygata napisałem tę książkę – przyznaje w rozmowie z Natalią Grzeszczyk Remigiusz Grzela. – Kalina Jędrusik za chwilę ma swój film, miała dwie książki biograficzne, jest Kalinowe Serce na Żoliborzu (…). Natomiast Dygat gdzieś zginął, mimo, że był czołową postacią tamtego czasu.

Dlaczego warto zadbać w życiu o „smuteczek”? Kim byli zanim się spotkali? W czym tkwiła siła ich wyjątkowego związku i jaką rolę odegrało w nim „fatum niespełnienia”? M.in. na te pytania znajdziecie odpowiedzi w zapisie rozmowy z autorem książki, która właśnie ma swoją premierę – „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata”.

Posłuchaj

Posłuchaj


Byli dla siebie stworzeni. I byli dla siebie przekleństwem.

Kalina przez całe życie była wpatrzona w ojca libertyna, który żył w trójkącie z żoną i jej siostrą. Stanisław pod względem obyczajów bardzo go przypominał. Uznany, charyzmatyczny i sporo od niej starszy pisarz zauważył ją na ulicy, gdy był jeszcze mężem innej. Długo szedł tyłem, by nie stracić jej z oczu – bo w początkującej nieśmiałej aktorce o wielkich i smutnych oczach zobaczył materiał na wielką gwiazdę i pierwszą seksbombę polskiego kina.


Remigiusz Grzela obala mit o tym, że błyskotliwy pisarz stworzył kobietę wampa. Tworzy jednocześnie wielowymiarową opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej miłości. Przygląda się karierom obojga, ich związkom, brzemiennym w skutkach decyzjom i wyborom. Zastanawia się, dlaczego nie poznano się na talencie Kaliny i z jakich powodów pisarz tak wybitny i aktualny jak Dygat przebywa obecnie w literackim czyśćcu.  [mat. prom.] • Notowanie: 348, Sunday, 28 February 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic