Informacje

Phoebe Waller-Bridge: Bond musi dojrzeć

Dodano:
Phoebe Waller-Bridge: Bond musi dojrzeć

fot.PAP/EPA

Phoebe Waller-Bridge jest drugą kobietą w historii filmowej serii o Bondzie, która będzie miała swój wkład w scenariusz kolejnej odsłony przygód Agenta 007. Czeka ją trudne zadanie zbudowania kobiecych postaci. Czy to oznacza, że Bond idzie z duchem czasu?

Pierwszą kobietą, która tworzyła przygody słynnego Agenta 007 była scenarzystka Johanna Harwood, która pracowała przy scenariuszu do filmu "Dr. No" i "Pozdrowienia z Rosji". Po ponad 50 latach twórcy ponownie zapraszają do pracy nad scenariuszem kobietę - Phoebe Waller-Bridge.

Phoebe Waller-Bridge, angielska aktorka, która zagrała m.in. w filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie", zdobywczyni m.in. nagrody BAFTA TV za tytułową rolę w serialu "Fleabag" stawiana jest często w jednym szeregu z Leną Dunham i Amy Schumer. Skąd takie porównanie? Podobnie jak Dunham i Schumer otwarcie mówi o kobiecości bez zbędnego filtra i retuszu, jest prawdziwa.

Nic dziwnego, że twórcy 25. odsłony Bonda zdecydowali się zaangażować ją do przepisania kobiecych ról. Kobiety Bonda z pewnością nie stracą na urodzie, ale czy zyskają na charakterze i przestaną być jedynie pięknym tłem?

"Wiele mówi się o tym, czy [Bond] jest teraz odpowiedni, aktualny w kontekście tego, kim jest i jak traktuje kobiety" - powiedziała Phoebe Waller-Bridge. "Myślę, że to bzdury. Myślę, że jest absolutnie ważny. Musi dojrzewać. Musi ewoluować, a najważniejsze jest to, żeby film właściwie traktował kobiety. On nie musi. On musi być wierny tej postaci" - dodała.

Przyznała, że bardzo ceni Daniela Craiga w roli Bonda. "Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam jego Bonda, jego występ, było w nim coś ironicznego, przewrotnego" - powiedziała. "Byłam bardzo podekscytowana pisaniem dla niego dialogu. To znaczy, skrypt już był, zatem mówienie o tym, że piszę scenariusz jest niesprawiedliwe" - wyjaśniła.

Waller-Bridge, podkreśliła, że chce się upewnić, że grane przez Lashanę Lynch, Leę Seydoux i Anę de Armas postacie "czuły się jak prawdziwi ludzie", były z krwi i kości. "Chcę mieć pewność, że kiedy otrzymają scenariusze, Lashana, Lea i Ana otworzą je, przeczytają i pomyślą: nie mogę się doczekać, aby to zagrać. Jako aktorka, na początku kariery bardzo rzadko miałam to uczucie. Wiedza, że daję je innej aktorce, sprawia mi wiele radości i przyjemności" - przyznaje. (PAP Life)

 • 13:17 Łukasz Pieprzyk Zakończenie
 • 13:24 Thomas Newman Ain't She Fun
 • 13:26 Sufjan Stevens Chicago
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 342, Sunday, 17 January 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic