Nowa książka Marcina Wichy- Kierunek zwiedzania

Za „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” posypały się najważniejsze nagrody literackie i wielkie uznanie czytelników. Nic dziwnego, że z niecierpliwością czekaliśmy na kolejną książkę Marcina Wichy. Wreszcie jest- „Kierunek zwiedzania”.

Nowa książka Marcina Wichy- Kierunek zwiedzania

W opisie od wydawcy czytamy m.in.:

„Kim jest bohater tej opowieści? Twórcą, prorokiem czy może wielkim mistyfikatorem? W książce Marcina Wichy spacer po wyimaginowanej wystawie prac Malewicza staje się pretekstem do opowieści o utopijnych projektach i niespełnionych marzeniach, o rosyjskiej rewolucji i naszej współczesności.

Eksponatami są tu obrazy, znaki interpunkcyjne, buraki cukrowe i ludzkie losy. Autor umyka muzealnej narracji, z uśmiechem i nie bez ironii podejmuje grę z konwencją artystycznej biografii, a jednocześnie, już całkiem serio, próbuje znaleźć język zdolny uchwycić istotę malarstwa - i daje przy tym niezwykły popis literackiego kunsztu”.

 

Znajdziecie tutaj wszystko, co w pisaniu Wichy jest unikalne wrażliwość na szczegół, zwięzłość, piękny styl i co tutaj bardzo widać- fantastyczne poczucie humoru.

 

Spis treści 31.05.2021 r.

posłuchaj M. Wicha Spis treści RMF Classic 31.05.2021 r

 

Cała rozmowa z Marcinem Wichą

posłuchaj Kierunek zwiedzania Marcina Wichy