Informacje

Książka o światowym spisku. Hillary Clinton napisze thriller polityczny

Dodano:
Książka o światowym spisku. Hillary Clinton napisze thriller polityczny

Hillary Clinton /JOHN ANGELILLO /PAP/EPA

Była sekretarz stanu USA i kandydatka Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2016 roku Hillary Clinton napisze thriller razem z pisarką Louise Penny - poinformowało wydawnictwo Simon & Schuster. Książka zatytułowana "State of Terror" ukaże się 12 października.

Książka będzie opowiadała o niedoświadczonej sekretarz stanu, która pracuje dla prezydenta będącego niegdyś jej politycznym rywalem. Nowa minister znajdzie się w sytuacji, kiedy seria ataków terrorystycznych wprowadza światowy porządek w chaos. Sekretarz wpadnie na trop spisku, który ma uderzyć w amerykański rząd.  

W pisaniu książki Clinton wspierać będzie kanadyjska pisarka Louise Penny, znana m.in. z serii kryminałów o inspektorze Armandzie Gamache.

Napisanie thrillera z Louise to spełnienie marzeń - napisała Clinton. Podobała mi się każda z jej książki i postaci, cieszy mnie nasza przyjaźń. Połączymy nasze doświadczenia, aby odkryć zawiły świat dyplomacji i zdrady - podkreśliła.

Zanim zaczęłyśmy pracować, rozmawiałyśmy o jej pracy sekretarza stanu. Jaki był jej najgorszy koszmar? Stan terroru (state of terror) - skomentowała Penny.

W przeszłości Hillary Clinton napisała już kilka książek, ale nie była to beletrystyka. W ostatnich latach wydała dwa tomy wspomnień.

Również mąż Hillary Clinton, były prezydent USA Bill Clinton próbuje swoich sił w pisaniu fikcji. Razem z Jamesem Pattersonem napisali powieść "Gdzie jest prezydent?". W czerwcu 2021 roku ma zostać opublikowany kolejny owoc ich współpracy - powieść "The President’s Daughter".PAP/RMF24

 • 05:19 Wolfgang Amadeusz Mozart Koncert klarnetowy A-dur KV 622 (1)
 • 05:31 Clannad Robin (The Hooded Man)
 • 05:34 Grzegorz Turnau Historia pewnej podróży
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic