Denis Villeneuve wyreżyseruje film na podstawie książki Arthura C. Clarke’a

Twórca „Diuny” po raz kolejny zajmie się adaptacją klasyki literatury sci-fi. Tym razem reżyser weźmie na warsztat powieść Artuhra C. Clarke’a „Spotkanie z Ramą”. Prace nad filmem Denis Villeneuve chce rozpocząć po zakończeniu realizacji drugiej części „Diuny” na podstawie prozy Franka Herberta.

Denis Villeneuve wyreżyseruje film na podstawie książki Arthura C. Clarke’a
Denis Villeneuve/fot. PAP/Tytus Żmijewski

W roku 2131 w Układzie Słonecznym pojawia się obcy obiekt, któremu nadano zaczerpniętą z mitologii hinduskiej nazwę Rama. Zdumiewa swoim idealnie regularnym kształtem i prezentuje się na tyle fascynująco, że Ziemianie organizują wyprawę w celu dokładnego przyjrzenia się temu zadziwiającemu tworowi. Powołana po wielkiej katastrofie w 2077 roku Straż Kosmiczna postanawia wysłać ekspedycję pod dowództwem komandora Nortona w celu zbadania niezwykłego przybysza z kosmosu. To z pozoru proste zadanie niespodziewanie staje się początkiem całej serii zaskakujących wydarzeń – czytamy w oficjalnym opisie książki Clarke’a.

Teraz - jak informuje portal „The Hollywood Reporter” - powstanie ekranizacja „Spotkania z Ramą”, a wyreżyseruje ją Denis Villeneuve. Producentem filmu będzie studio Alcon Entertainment, z którym Villeneuve pracował już przy okazji filmów „Blade Runner 2049” oraz „Labirynt”. Jednym z producentów wykonawczych będzie Morgan Freeman, który posiada prawa do ekranizacji tej powieści Clarke’a.

„To jedna z najbardziej inteligentnych lektur reprezentujących ten gatunek. Zadaje tyle pytań, ile udziela odpowiedzi. Co ważne, jest też wciąż aktualna. Pasuje idealnie dla wspaniałej wrażliwości Denisa Villeneuve’a i jego uwielbienia science-fiction” – stwierdzili przedstawiciele Alcon Entertainment, Broderick Johnson i Andrew Kosove.

Póki co Denis Villeneuve zajęty jest tworzeniem drugiej części „Diuny”. Pierwsza część nieźle radzi sobie w kinach na całym świecie, gdzie zarobiła już prawie 400 milionów dolarów. Przede wszystkim cieszy się jednak znakomitymi recenzjami widzów i krytyków. Na dwóch filmach się nie skończy. Villeneuve ma wyreżyserować także kilka odcinków spin-offu „Diuny” - serialu „Dune: The Sisterhood”. (PAP Life)