"Datownik historyczny Macieja Korkucia" nominowany do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2021!

Do 7 października 2021 roku do godziny 23.59 trwa internetowe głosowanie, które pozwoli wyłonić laureatów nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2021. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w trzech kategoriach ogólnopolskich (wideoblog, blog lub strona internetowa, audycja radiowa lub podcast) oraz dwóch kategoriach regionalnych pod wspólną nazwą – myśl globalnie, działaj lokalnie: pracownik uczelni oraz mieszkaniec województwa śląskiego. Nominowani do nagrody POP Science są wybierani po przeliczeniu głosów oddanych przez członków Jury na kandydatów spośród wszystkich zgłoszeń, jakie wpłynęły. Po ogłoszeniu listy nominowanych głosy na nich może oddawać każdy w głosowaniu internetowym.

"Datownik historyczny Macieja Korkucia" nominowany do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2021!

O zwycięstwie decyduje Jury oraz wszyscy głosujący z zachowaniem proporcji 50% głosów internautów i 50% głosów Jury. Głosowanie odbywa się tutaj.

W kategorii audycja radiowa lub podcast został nominowany "Datownik historyczny Macieja Korkucia" w RMF Classic! Gratulujemy i zachęcamy do głosowania :)

Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę 10 października podczas piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Zapraszamy do udziału!

Nagroda POP Science zostanie wręczona po raz drugi. Jest to jedna z trzech nagród przyznawanych w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE (ŚFN). Oprócz tej honorującej popularyzatorów nauki wręczane są również Śląskie Nagrody Naukowe za osiągnięcia naukowe oraz nagrody w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science.

Sam festiwal jest jednym z największych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce, a jego liderem jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Piąta edycja wydarzenia odbędzie się między 9 a 15 października. Publiczność festiwalową zaprosimy 10 października na bulwary katowickiej Rawy, a przez pięć kolejnych dni – do przestrzeni internetowej.