Informacje

Quentin Tarantino - do dziesięciu razy sztuka

Dodano:
Quentin Tarantino - do dziesięciu razy sztuka

fot.PAP/EPA

"Chcę pozostawić po sobie solidne dziedzictwo" - przekonywał Quentin Tarantino, gdy ogłosił, że dziesiąty nakręcony przez niego film będzie ostatnim.

W 2014 r. Quentin Tarantino ogłosił, że zrezygnuje z kręcenia filmów po nakręceniu Dziesiątego kinowego dzieła. Tłumaczył, że chce pozostawić po sobie filmowe dziedzictwo, a w widzach zaszczepić tęsknotę za jego obrazami i pewien niedosyt.

"Byłoby wspaniale, gdyby mój dziesiąty film był moim najlepszym filmem - zniknąć z wielkim kinowym przytupem lub małym, kameralnym dziełem nakręconym po tym wielkim. Zastanawiam się nad tym od czasu do czasu. Jednak muszę pozostać otwartym na właściwą historię, która do mnie przemówi" - powiedział w wywiadzie dla "New York Magazine" w 2015 r.

Zatem po premierze filmu "Pewnego razu w Hollywood", ponownie zaczęto zadawać pytania, kiedy powstanie jego zapowiadane ostatnie dzieło. Na konferencji prasowej w Moskwie dotyczącej jego najnowszego filmu twórca potwierdził, że wciąż ma jeszcze "jeden do zrobienia".

"Jeśli pomyślisz o tym, że wszystkie filmy opowiadają jedną historię, a każdy film jest jak wagon kolejowy połączony z kolejnym, ten byłby swego rodzaju kulminacyjnym momentem tego wszystkiego, i mógłbym sobie wyobrazić, że dziesiąty film byłby trochę bardziej epilogiem" - powiedział Tarantino.

W niedawnym wywiadzie dla "GQ Australia" reżyser powiedział, że wszystko, co miał do zaoferowania w dziedzinie filmowej, już przekazał: "Doszedłem do końca drogi". Zapewnił jednak, że wciąż będzie pozostawał kreatywny.

Brad Pitt, który w ostatnim filmie Tarantino wciela się w postać Cliffa Bootha, uważa, że reżyser mówi prawdę. "Nie, nie sądzę, żeby w ogóle blefował. Myślę, że jest śmiertelnie poważny. I trochę otwarcie tego żałuję, ale jego kalkulacje wynikają z wyczucia pewnego momentu, w którym reżyser zaczyna wypadać z gry. Ale ma inne plany i nie będziemy musieli na długo się żegnać" - powiedział Pitt na łamach "GQ Australia". (PAP Life)

  • 23:14 Piotr Czajkowski Piano Concerto No.1 in Bb minor Opus 23 (2
  • 23:21 James Newton Howard Evacuation (I Am Legend)
  • 23:25 Herman Hupfeld As Time Goes By
  • zobacz cały repertuar »
  • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
  • 1
    Harry Gregson-Williams /...
    Mulan
    Loyal Brave True
  • 2
    Alan Silvestri
    Forrest Gump
    Suita
  • 3
    Hans Zimmer / Lisa Gerrard
    Gladiator
    Now We Are Free
  • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic