Przystanek Woodstok i Open'er znalazły się wśród 10 najlepszych imprez z całej Europy w kategorii "duży festiwal". Open'er ma też szanse na nagrodę w kategorii innowacji dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia, a Przystanek Woodstock - w kategorii "festiwale najbardziej lubiane przez artystów".
Agencja Alter Art, organizator Open'era jest wśród instytucji nominowanych w kategorii "promotor roku". To nie koniec polskich nominacji do European Festiwal Awards - o tytuł najlepszego małego festiwalu walczy katowicki Tauron Nowa Muzyka.
Lista nominowanych została stworzona na podstawie głosów ponad 600 tys. internautów. Do konkursu w tym roku zgłoszono 360 imprez z 34 krajów. Zwycięzcy w każdej kategorii zostaną wybrani przez organizatorów plebiscytu na gali w Groningen w Holandii 15 stycznia.
Polskie festiwale już wcześniej uczestniczyły w tym konkursie: Open'er Festival zdobył tytuł Best Major Festival dwukrotnie: w 2009 r. i 2010 r. W tym samym roku przyznano mu także nagrodę Yourope Green'n'Clean (obecnie Green Operations Award), wyróżniającą festiwale wprowadzające rozwiązania przyjazne środowisku.
