Informacje

Gwiazdor "1917" dołączył do obsady filmu "Wilk" współfinansowanego przez PISF

Dodano:
Gwiazdor "1917" dołączył do obsady filmu "Wilk" współfinansowanego przez PISF

fot.PAP/EPA

Wiosną w Irlandii rozpoczną się zdjęcia do międzynarodowej koprodukcji zatytułowanej "Wilk". W rolach głównych zobaczymy Lily-Rose Depp oraz Georgea MacKaya, którego ostatnio oglądaliśmy w filmie Sama Mendesa "1917". Film wyreżyseruje Nathalie Biancheri.

"Wilk" jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Polskim producentem filmu jest Lava Films, a autorem zdjęć Michał Dymek - poinformował PISF na swoich stronach w mediach społecznościowych.

Akcja tej irlandzko-polskiej koprodukcji rozgrywać się będzie w zamieszkałym przez młodych ludzi miejscu, którego mieszkańcy są przekonani o tym, że bliżej im do zwierząt niż ludzi. To alegoryczne kino o kryzysie tożsamości. Główny bohater filmu uważa, że jest wilkiem. Poddawany upokarzającemu leczeniu, nie jest w stanie uciec od tego przekonania.

Budżet filmu ma zamknąć się w trzech milionach dolarów. Jego reżyserka, Nathalie Biancheri debiutowała w fabule zeszłorocznym filmem "Nocturnal". Ma na swoim koncie również dokumenty "I Was Here" oraz "24H Europe: The Next Generation".

Na swoim koncie w serwisie "Vimeo" Biancheri opublikowała coś, co można uznać za koncepcyjny teaser całej produkcji. Wideo rozpoczyna seria brutalnych ujęć, na których wilki polują na swoje ofiary. W następującym po nich komentarzu czytamy: "W ramach terapii pacjenci zmuszeni są do oglądania tego typu obrazów każdego dnia. W efekcie ich proces "leczenia" staje się coraz bardziej dziwny. Jednego chłopca nie sposób uleczyć. Czy porzuci swoją prawdziwą tożsamość dla miłości? A może nie zrezygnuje z wolności samotnego wilka?".

W teaserze wykorzystano fragmenty kilku filmów, m.in. "Zabicia świętego jelenia" oraz szwedzkiej "Granicy". (PAP Life)

 • 04:35 Georg Friedrich Haendel Eternal Source of Light Divine
 • 04:41 Wolfgang Amadeusz Mozart Divertimento D-dur (3)
 • 04:45 Alexandre Desplat My Kingdom, My Rules / The Royal Household
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 307, Sunday, 16 February 2020
 • 1
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic