Oto pierwsze informacje na temat nowego albumu Deutsche Grammophon, ścieżki dźwiękowej do filmu „Maestro”!

Bradley Cooper jako reżyser, producent, współautor scenariusza (wspólnie z Joshem Singerem) ale przede wszystkim odtwórca – u boku Carey Mulligan – roli tytułowej w filmie Maestro! Maestro to niesamowicie emocjonalna historia życiowego związku Leonarda Bernsteina i Felicii Montealegre Cohn Bernstein. To piękny list miłosny do życia i sztuki, niezwykle emocjonalne przedstawienie historii rodziny i miłości.

Oto pierwsze informacje na temat nowego albumu Deutsche Grammophon, ścieżki dźwiękowej do filmu „Maestro”!
Bradley Cooper, Carey Mulligan / fot.PAP/Abaca

Deutsche Grammophon z radością ogłasza wydanie albumu ze ścieżką dźwiękową do filmu „Maestro”. Utwory muzyczne do filmu wybrał osobiście Bradley Cooper, a nagrań dokonała Londyńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Yannicka Nezet-Seguina, który także współpracował ściśle z aktorem – reżyserem jako konsultant scen dyrygenckich przed rozpoczęciem produkcji oraz w trakcie powstawania filmu.

Album ukaże się w serwisach cyfrowych 17 listopada 2023 roku, a na płytach CD oraz winylowych 1 grudnia tego roku.

Fragment finału drugiej symfonii Gustava Mahlera „Resurrection” z udziałem Rosy Feoli (sopran) oraz Isabel Leonard (mezzosopran), London Symphony Chorus i London Symphony Orchestra będzie udostępniony 27 października.

Amerykańska premiera filmu odbędzie się 22 listopada, premiera obrazu w Wielkiej Brytanii zaplanowana jest na 24 listopada, premiery filmu w innych krajach odbędą się między 1 a 8 grudnia. Premiera w Polsce przewidziana jest na 8 grudnia.
Premiera w Netflix zaplanowana jest na 20 grudnia.

Bradley Cooper współpracował ściśle z trójką dzieci Leonarda Bernsteina, Jamie’m, Niną i Alexandrem w ramach przygotowań do kręcenia filmu, spędził też wiele godzin z Filharmonią Nowojorską oraz innymi orkiestrami, prowadził także intensywne konsultacje artystyczne z dyrygentami, oprócz wcześniej wspomnianego Yannicka Nezet-Seguina współpracował z Michaelem Tilson Thomasem i Gustavo Dudamelem.
Yannick Nezet-Seguin asystował Cooperowi także na planie filmu, zwłaszcza w katedrze Ely, w scenach dotyczących słynnego nagrania symfonii Mahlera. Dyrygent wyraża nadzieję,
że ścieżka dźwiękowa filmu zainspiruje widzów do dalszego odkrywania twórczości Bernsteina, którego uważa za najbardziej wpływowego muzyka XX wieku.https://www.youtube.com/watch?v=gJP2QblqLA0
www.deutschegrammophon.com
www.netflix.com

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic