Informacje

Słynne Museum of Modern Art zaprasza na wirtualne zajęcia ze sztuki współczesnej

Dodano:
Słynne Museum of Modern Art zaprasza na wirtualne zajęcia ze sztuki współczesnej

fot.PAP/EPA/JUSTIN LANE

Nauka pieczenia chleba na zakwasie, majsterkowanie, czytanie książek, oglądanie seriali, robienie generalnych porządków. Trwająca pandemia i związana z nią kwarantanna zmusza nas do szukania sposobów na wypełnienie sobie czasu. Wolne chwile można również spożytkować na rozwijaniu swoich ukrytych talentów. Teraz taką możliwość daje Museum of Modern Art (MoMA).

Jeśli zastanawiasz się, czym się zająć w trakcie izolacji, możesz skorzystać z kursów internetowych organizowanych przez Museum of Modern Art. MoMA oferuje bezpłatne wirtualne zajęcia za pośrednictwem Coursera. Oferta może zainteresować nie tylko miłośników sztuki, ale może też okazać się bardzo inspirująca dla nauczycieli, do których skierowany jest jeden z kursów.

Muzeum nie zapomina również o miłośnikach mody. Znużeni chodzeniem całymi dniami w dresach mogą zapisać się na kurs Fashion As Design. W trakcie zajęć omawia się różnorodne elementy garderoby, akcesoria, tkaniny, ale też poszukuje odpowiedzi na pytania co nosimy, dlaczego to nosimy, a także jakie miejsce w kulturze zajmuje moda.

Dla tych, których bardziej pociągają tematy związane ze sztuką współczesną, powstał kurs, w trakcie którego analizie poddanych jest 70 dzieł sztuki – od obrazów przez grafiki, drukowane rzeźby 3D, a nawet gry wideo. W ofercie MoMA są też kursy "Modern Art & Ideas", "Seeing Through Photographs" oraz „In the Studio: Postwar Abstract Painting”. Wszystkie są prowadzone przez personel kuratorski muzeum z działów fotografii, architektury i projektowania, filmu oraz mediów i performance.

"Museum of Modern Art to miejsce, które napędza kreatywność, rozpala umysły i dostarcza inspiracji. Naszą misją jest pomaganie w zrozumieniu sztuki naszych czasów, cieszeniu się nią i korzystaniu z niej" – czytamy na stronie muzeum.

Na stronie MoMA możemy znaleźć również ciekawe propozycje plastycznych aktywności dla najmłodszych i tych nieco starszych. Wspólnie można zająć się prostymi ćwiczeniami plastycznymi, rozwijającymi kreatywność i wyobraźnię. (PAP Life)

 • 14:07 John Williams Prologue: Book II and The Escape From The Dursleys
 • 14:11 Francisco Tarrega Recuerdos de la Alhambra
 • 14:15 Vladimir Ashkenazy Fragment Sonaty Patetycznej
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic