Informacje

Ruszył 11. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

Dodano:
Ruszył 11. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

Nowości filmowe, Mark Cousins jako gość specjalny i branżowe dyskusje znalazły się w programie Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. 11. edycja imprezy potrwa do 18 października w Łódzkim Domu Kultury oraz online - poinformował na Twitterze Polski Instytut Sztuki Filmowej.

"Jak co roku w programie nie mogło zabraknąć filmowych hitów nagradzanych podczas najważniejszych festiwali, takich jak Wenecja czy Berlin. Jest to m.in. obraz Vadima Perelmana Poufne lekcje perskiego, który do kin trafi dopiero w grudniu" - czytamy na stronie PISF.

Zapowiedziano, że w ramach sekcji "Krytyczne premiery" będzie można również zobaczyć debiut fabularny Carla Sironiego pt. "Sole". "Z Wenecji przyjedzie z kolei francuski film Tylko zwierzęta nie błądzą Dominika Molla, który w zeszłym roku rywalizował w konkursie Giornate degli Autori z Bożym Ciałem Jana Komasy. W programie jest również najnowsza produkcja Piotra Domalewskiego pt. Jak najdalej stąd" - napisano.

Jak wyjaśniono, podczas 11. edycji imprezy filmy będą czekać na widzów nie tylko na ekranie w Kinie Szpulka w Łódzkim Domu Kultury, ale także na festiwalowej platformie VOD – Think Film, dzięki której w wydarzeniach będzie można uczestniczyć z dowolnego miejsca.

Więcej informacji o programie na stronie: www.kameraakcja.com.pl.

"Gościem specjalnym spotkania będzie ceniony na świecie twórca, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej 2020 w kategorii Innovative Storytelling – Mark Cousins. Pretekstem do wydarzenia jest jego najnowszy dokument pt. Oczy Orsona Wellesa" - czytamy na stronie PISF.

Rozmowę z artystą poprowadzą Kuba Mikurda i Stanisław Liguziński.

Zaplanowano również cykl paneli dyskusyjnych. "Eksperci podejmą tym razem tematy przeobrażeń krytyki filmowej, sytuacji na rynku VOD, kreatywnym tworzeniu seriali premium czy VR" - wyjaśniono.

W tegorocznym programie festiwalu zaplanowano 5 dyskusji z udziałem 18 gości, m.in. Ewy Puszczyńskiej, Agnieszki Smoczyńskiej, Katarzyny Lewińskiej, Łukasza Targosza, Marty Szymanek, Łukasza Dzięcioła, Grażyny Torbickiej czy Tomasza Raczka. Dokładny harmonogram dyskusji znajduje się pod linkiem: www.kameraakcja.com.pl/dyskusje-2/.
Grzegorz Janikowski

 • 11:14 Jerry Goldsmith Basic Instinct - Main Title
 • 11:17 Angele Dubeau & La Pieta The Exorcist Theme (Tubular Bells)
 • 11:24 Jan Sebastian Bach III Suita orkiestrowa D-dur (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic