Informacje

Festiwal "Kino z duszą" w tym roku na platformie filmowej - do 6 grudnia

Dodano:
Festiwal "Kino z duszą" w tym roku na platformie filmowej - do 6 grudnia

Z powodu pandemii w tym roku Festiwal Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą" zmienił formułę, ale nie zrezygnował z pokazów filmowych. Do 6 grudnia można je oglądać na bezpłatnej platformie filmowej. Spotkania z twórcami odbywają się on line.

W informacji przekazanej PAP w niedzielę zaznaczono, że "30 festiwalowych filmów z poprzednich edycji, które zyskały zainteresowanie widzów i wysoką ocenę jurorów, zostało przeniesionych na bezpłatną platformę, dostępną na stronie www.kinozdusza.pl". Poinformowano, że można je obejrzeć do 6 grudnia.

"Są tu filmy społeczne, historyczne, rodzinne, religijne, których wspólnym mianownikiem jest tytułowa dusza, a zatem wartości, które stanowią o sensie życia. Te filmy poruszają i skłaniają do refleksji. Są szczególnie dedykowane na czas, który przeżywamy" - powiedziała dr Ewa K. Czaczkowska, prezes Fundacji Areopag XXI, która jest organizatorem festiwalu.

Zwróciła uwagę, że dzięki platformie "Spotkania filmowe 2020" została stworzona możliwość obejrzenia obrazów z poprzednich edycji przez widzów spoza Warszawy, gdzie corocznie jesienią odbywa się festiwal "Kino z duszą".

"Zainteresowaniem cieszą się także spotkania online z reżyserami filmów, m.in. z Marcinem Janosem Krawczykiem, reżyserem prezentowanych filmów "Ziemia bezdomnych" i "Matka 24 h", z Małgorzatą Walczak i Markiem Tomaszem Pawłowskim, twórcami: "Jaster. Tajemnica Hela" czy Jerzym Szkamrukiem, reżyserem filmu „Złączyć się z Narodem” – powiedziała dyrektor "Kina z duszą" Grażyna Raszkowska.

Osoby chcące wejść na platformę "Spotkania filmowe 2020" powinny wypełnić dwupunktowy formularz; otrzymają hasło umożliwiające natychmiastowe rozpoczęcie filmowego seansu u siebie w domu, w wybranym przez siebie czasie.

Festiwal Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą" organizowany jest przez Fundację Areopag XXI od 2013 roku. W skład jury festiwalu wchodzą m.in. Maciej Drygas, dokumentalista i wykładowca PWSTiF w Łodzi, prof. Andrzej Musiał, operator i wykładowca tej samej uczelni, a także Bartłomiej Pulcyn, krytyk filmowy.

Wydarzenie "Kino z duszą. Spotkania filmowe 2020" Fundacja Areopag XXI organizuje we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Partnerem głównym wydarzenia jest Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą "Polonika".

Autor: Magdalena Gronek

 • 13:57 John Barry You Only Live Twice - Theme
 • 14:01 The Beatles All You Need Is Love
 • 14:05 Alex Heffes Sons of Xhosa
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic