Robert Downey Jr. dostał główną rolę w nowym serialu twórcy głośnego "Oldboya”

HBO razem z niezależnym studiem A24 wyprodukują serial oparty na bestsellerowej książce autorstwa Vieta Thanha Nguyena zatytułowanej „Sympatyk”. Jednym z showrunnerów serialu będzie południowokoreański twórca „Oldboya”, Chan-wook Park. Gwiazdą serialu „The Symphatizer” będzie Robert Downey Jr. („Avengers”).

Robert Downey Jr. dostał główną rolę w nowym serialu twórcy głośnego "Oldboya”
fot.PAP/EPA

Downey Jr. będzie nie tylko odtwórcą głównej roli, ale również jednym z producentów powstającego serialu. Razem z Chan-wookiem Parkiem funkcję showrunnera serialu pełnił będzie Don McKellar („Miasto ślepców”). Zdjęcia do serialu realizowane będą w Los Angeles i Wietnamie. Chan-wook Park będzie też reżyserem powstającego serialu.

Kwiecień 1975, ogarnięty chaosem Sajgon, ostatnie chwile przed wkroczeniem oddziałów Północy. Generał armii południowowietnamskiej popija whisky w swojej willi i wraz z zaufanym kapitanem sporządza listę tych, którym będzie dane wejść na pokład ostatniego samolotu odlatującego z kraju. Generał i jego rodacy zaczynają nowe życie w Los Angeles, nie zdając sobie sprawy, że są obserwowani: kapitan, narrator opowieści, okazuje się podwójnym agentem. „Jestem szpiegiem, śpiochem, kretem, człowiekiem o dwóch twarzach” – mówi sam o sobie. Sympatyk, jak sam siebie określa, jest synem Wietnamki i Francuza; po ukończeniu amerykańskiego uniwersytetu wrócił do Wietnamu, by walczyć za sprawę komunizmu. Jeszcze długo po upadku Sajgonu będzie donosić swoim mocodawcom z Wietkongu o każdym ruchu generała. Kiedy jednak jego lojalność zostanie zakwestionowana, zrobi coś, co będzie go prześladować do końca życia – czytamy w opisie fabuły książki „Sympatyk”. Ta debiutancka powieść Vieta Thanga Nguyena w 2016 roku otrzymała Nagrodę Pulitzera.

Serial, który określany jest mianem międzykulturowej satyry na problemy komunistów pochodzenia wietnamsko-francuskiego w ostatnich dniach wojny w Wietnamie, jest aktualnie na etapie kompletowania obsady. Główne role zagrają w nim aktorzy pochodzenia wietnamskiego. Co ciekawe, Downey Jr. wcieli się w serialu w kilka postaci. Każda z nich reprezentować będzie przedstawicieli amerykańskiego establishmentu. To m.in. kongresman, agent CIA czy hollywoodzki reżyser.

„Adaptacja ważnej i mistrzowskiej książki pana Nguyena wymaga wizjonerskiego zespołu. Spodziewam się że praca z Chan-wookiem Parkiem będzie kreatywną przygodą dla mnie i dla mojej żony z Teamu Downey. Jak również stymulującym procesem w trakcie przygotowań do odegrania wielu ważnych ról drugoplanowych. Jest to dokładnie taki rodzaj wyzwania, jakiego pragnąłem. Wierzę, że zapewnimy widzom wyjątkowe wrażenia” – mówi Downey Jr. cytowany przez portal „Variety”. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic