"7 dni" to policyjny kryminał realizowany na podstawie scenariusza Wojciecha Smarzowskiego. Bohaterami filmu są policjanci "drogówki", siedmiu kolegów, których łączy praca i przyjaźń. Akcja filmu toczy się w Warszawie, a reżyser zdradza, że wszystko rozpoczyna się na tylnym siedzeniu samochodu, a kończy w Brukseli.
"Akcja dzieje się współcześnie w ciągu siedmiu dni. Jest siedmiu gliniarzy i siedem grzechów głównych. Każdy z policjantów odpowiada za jeden grzech. To jest historia o korupcji. Ten scenariusz ma już dwa lata. Gdy go pisałem wiedziałem już, kto będzie grał" - powiedział dziennikarzom podczas zdjęć Wojciech Smarzowski.
W jego najnowszym filmie w większości grają aktorzy, z którymi reżyser już wcześniej współpracował. Na ekranie zobaczymy m.in. Bartłomieja Topę, Jacka Braciaka, Arkadiusza Jakubika, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Marcina Dorocińskiego i Julię Kijowską.
"Gram sierżanta Ryszarda Króla. Razem z moimi sześcioma kolegami pracujemy w policji drogowej. Ktoś chce wrobić mojego bohatera w morderstwo. W związku z tym, że to jest błąd, Król sam próbuje rozwiązać tę zagadkę" - powiedział Bartłomiej Topa, odtwórca głównej roli w tym filmie.
Przed rozpoczęciem zdjęć do "7 dni", aktorzy wraz z reżyserem odbywali próby. "Będzie tak, jak zwykle u Smarzowskiego. Prawda czasu, prawda ekranu, kino realistyczne do cna. Musieliśmy się do tego naprawdę przygotować. Spotkania z policjantami, dokładna dokumentacja. Myślę, że jesteśmy policjantami z krwi i kości" - powiedział Arkadiusz Jakubik.
"Każde spotkanie z Wojtkiem Smarzowskim jest inne. Myślę, że tym razem nie będzie tak ciężko jak w +Domu złym+ czy +Róży+. Ten film będzie bliższy +Weselu+. Bliższy duchem i poczuciem humoru. To będzie kryminalna historia z elementami komediowymi a la Smarzowski. Niektórych ten humor będzie śmieszył, a niektórych bulwersował" - powiedział Arkadiusz Jakubik.
Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr. Za kostiumy odpowiada Katarzyna Lewińska, za charakteryzację Ewa Drobiec, a za scenografię - Joanna Macha. Autorem muzyki będzie Mikołaj Trzaska. Montażem zajmie się Paweł Laskowski. Zdjęcia rozpoczęły się 18 lutego i potrwają do 22 kwietnia.
Premiera przewidziana jest na wiosnę 2013 roku. (PAP Life) fot.PAP/Stach Leszczyński