Jose Carreras spotka się z chorymi

Od czwartku (29 lipca) do niedzieli (1 sierpnia) będzie przebywał w Toruniu Jose Carreras. W tym czasie odwiedzi szpital imienia Mikołaja Kopernika, weźmie udział w próbie generalnej na Motoarenie, a w sobotni wieczór da od dawna zapowiadany koncert.

Jose Carreras przyleci w czwartek po południu prywatnym samolotem do Bydgoszczy. Do Polski uda się prosto z Madrytu, gdzie dzień wcześniej również ma zaplanowany koncert.
W piątek, 30 lipca, tylko raz pojawi się publicznie. O godzinie 12.30 odwiedzi Szpital Miejski imienia Mikołaja Kopernika w Toruniu. Spotka się tam z personelem oraz pacjentami Oddziału Hematologii. Następnie obejrzy też nowopowstające pomieszczenia Oddziału Hematologii (będą one udostępnione dla pacjentów już we wrześniu tego roku). Podczas wizyty w szpitalu Jose Carrerasowi towarzyszył będzie prezydent Torunia – Michał Zaleski. Na zakończenie pobytu w szpitalu planowany jest krótki briefing z dziennikarzami.
- Jose Carreras znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Od momentu gdy sam zwyciężył nieuleczalną chorobę stara się w różny sposób gromadzić środki na walkę z rakiem. Często spotyka się też z chorymi. Nie inaczej będzie w Toruniu. Także podczas pobytu w Polsce nie zapomni o tych, którzy muszą zmagać się z chorobą – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert Jose Carrerasa w Toruniu.
- Toruński szpital obchodzi w tym roku jubileusz stulecia istnienia. Tym bardziej cieszymy się więc, że ten wybitny artysta zechce odwiedzić zarówno leczących się tam pacjentów jak i pracujących w tym szpitalu lekarzy – dodaje Michał Zaleski, prezydent Torunia.
W sobotę, 31 lipca, o godzinie 15.45 odbędzie się próba generalna na Motoarenie. Próba potrwa trzy godziny. Weźmie w niej udział Jose Carreras. Z kolei na godzinę 20.30 zaplanowano początek koncertu.
W drogę powrotną do Hiszpanii Jose Carreras uda się w niedzielę przed południem. Tym razem z lotniska w Bydgoszczy poleci do Barcelony.
Podczas pobytu w Toruniu Jose Carreras będzie mieszkał w Hotelu Bulwar.
Warto przypomnieć, że bilety na koncert Jose Carrerasa można kupować za pośrednictwem strony: www.ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik i Media Markt na terenie całego kraju. Z kolei szczegóły dotyczące koncertu można odnaleźć na stronie: www.carreras.pl

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic