Informacje

#zostańwdomu z Centrum Kultury w Lublinie

Dodano:
#zostańwdomu z Centrum Kultury w Lublinie

Zawiesiliśmy swoją działalność programową, ale wciąż jesteśmy z Wami online. Przed nami kolejne kreatywne zajęcia dla dzieci, koncerty i ambitne kino - Centrum Kultury w Lublinie.

Najmłodsi wciąż mogą wraz z Sylwią Lasok poznawać piosenki Zespołu Deficytu Natury. Transmisję zajęć NuciMisie online znajdziecie od poniedziałku do piątku na profilu Sztuczka na Facebooku.  W soboty zapraszamy młodych adeptów sztuki kulinarnej na Sztuczki kulinarne, a niedzielne południa spędzać będziemy z Inspektorem Bywakiem.

Śledźcie uważnie Sztuczki - regularnie zobaczycie tam też Sztuczki sensoryczne - ciekawe zadania, które rozwijają kreatywność dzieci.

Czas w domu umili też ambitne kino. Tym razem przygotowaliśmy seans filmu „Acid Rain”. Ta półgodzinna, psychodeliczna animacja zdobyła Złotego Mrówkojada w konkursie Mistrzowie Animacji i Grand Prix Lubelskiego

Festiwalu Filmowego 2019 oraz kilkanaście innych nagród. Z kolei Konfrontacje polecają filmową biografię niewidomego geniusza fortepianu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, dostępną w serwisie vod.tvp.pl.

W piątkowy wieczór zapraszamy na transmisję online spektaklu w reżyserii Pawła Passiniego „Kukła. Księga blasku”. Punktem wyjścia stała się tutaj „Księga Blasku” (Sefer ha-Zohar) powstała w XIII wieku, będąca jednocześnie jednym z najważniejszych dzieł żydowskiego mistycyzmu. Reżyser w sztuce odwołuje się też do Hioba, „Dziadów” Adama Mickiewicza i teatru Tadeusza Kantora.

Nie zabraknie również muzyki. Polecamy dostępny w NINATECE koncert Zbigniew Namysłowski Quintet. Zbigniew Namysłowski wraz z towarzyszącymi mu muzykami zaprezentował wówczas muzyczny przekrój swojej imponującej twórczości. Zespół tego jednego z największych twórców w historii polskiego jazzu zagrał w Centrum Kultury podczas 7. edycji Lublin Jazz Festiwalu. Koncert zarejestrowano w warszawskim kinie Iluzjon.

Zachęcamy także do odwiedzania strony #zostańwdomu.lublin.eu, gdzie zbierane są oferty lubelskich instytucji kulturalnych oraz lokalnych przedsiębiorców gotowych do działania w czasie kwarantanny.

Przypominamy, że budynek Centrum Kultury w Lublinie jest zamknięty, a wydarzenia wstrzymane do odwołania. #zostańwdomu

http://ck.lublin.pl/2020/03/zostanwdomu-centrum-kultury-lublinie/    

  

 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic