Wielkanoc barwnych opowieści w RMF Classic

Na Święta Wielkanocne dziennikarze RMF Classic przygotowali kolorowy jak pisanki zestaw tematów  i zaprosili do rozmów niezwykle barwnych gości.

Już w Wielki Piątek wieczorem historyk i teolog Paweł F. Nowakowski, autor książki "Maria Magdalena" opowie o tej najbardziej tajemniczej kobiecie w Biblii. A przed snem posłuchamy wspólnie muzyki ze spektaklu „Requiem pour L”,  w którym artyści z całego świata spotkali się wokół „Requiem” Mozarta.

W Wielką Sobotę Artur Andrus w przedświątecznej rozmowie z… Zającem. Tak koledzy nazywają znakomitego muzyka jazzowego i aranżera – Wojciecha Karolaka.

W Niedzielę wizyta w Pelplinie, gdzie w Muzeum Diecezjalnym przechowywana jest unikatowa Biblia Gutenberga a w pracowni introligatorskiej powstają faksymilia i artbooki inspirowane Pismem Świętym.  

O pomocy humanitarnej i medycznej dla ludności w Tanzanii opowie doktor Bartłomiej Guzik, który wraz ze swoimi studentami jeździ na misje medyczne w ramach projektu „Doctors Africa”.

Tulipany i ich niezwykłe odmiany, to temat rozmów z holenderskimi ogrodnikami i spacer po ich kolorowych ogrodach.

Także w niedzielę opowieści o polskich badaniach archeologicznych na Wyspie Wielkanocnej i wizyta za kulisami spektaklu „Jesus Christ Superstar” w warszawskim Teatrze Rampa. A na dobranoc zabrzmi Andrea Bocelli i jego album „Si”, czyli 16 oryginalnych kompozycji, celebrujących miłość, rodzinę, wiarę i nadzieję.

Wielkanocny Poniedziałek rozpocznie spotkanie z wokalistą Igorem Herbutem, który opowie o świątecznych tradycjach jego rodzinnej Łemkowszczyzny.

Lany Poniedziałek to dobry pretekst do rozmów o wodzie. Podczas spaceru po dawnej łódzkiej  elektrowni, a dziś Centrum Nauki i Techniki EC 1, opowiemy o tym, jaką rolę odgrywa woda w procesie produkcji energii elektrycznej. Tuż potem spotkanie z pasjonatami, którzy w Warszawie rekonstruują dawne łodzie flisackie i organizują spływy po Wiśle.

Pojawi się też propozycja dla miłośników książek – omówienie pięciu najciekawszych pozycji o świątecznych przesądach, zabobonach i gusłach.

Mocnym muzycznym zwieńczeniem świątecznych propozycji będzie specjalny program z okazji 100. rocznicy urodzin Nat King Cole’a prezentujący największe dokonania artysty i ogrom inspiracji, jakie przekazał kolejnym pokoleniom muzyków i wokalistów.

 • 14:14 Daniel Hart More Happy
 • 14:16 Celine Dion My Heart Will Go On
 • 14:22 Wolfgang Amadeusz Mozart Eine Kleine Nachtmusik (1)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 342, Sunday, 17 January 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic