Polecamy

BLUE CAFE i goście: EWA BEM, JERZY MAŁEK

BLUE CAFE JAZZ NIGHT to bardzo wysmakowany, klimatyczny dwupłytowy album CD+DVD zawierający zapis koncertu z Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej, do którego zespół zaprosił znakomitych gości- legendę i...

czytaj więcej

Wyostrz słuch razem z ANAKLASIS – trzecie urodziny marki

Najciekawsze zjawiska w muzyce współczesnej, szerokie spektrum gatunków, wybitne dzieła, znakomici kompozytorzy i wykonawcy – to istota powołanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne marki fonograficznej...

czytaj więcej

Kolejne rarytasy dla melomanów i kolekcjonerów

Po wrześniowej premierze płyty CD „Jazz z MACV: Marcin Masecki” oraz publikacji albumów Warszawskiej Opery Kameralnej na platformach streamingowych na prawdziwych melomanów czekają dwa wydawnictwa winylowe.

czytaj więcej

Adam Pierończyk: Szymanowski/X-ray

Niezbadane są ścieżki inspiracji. Karol Szymanowski szukał ich w starożytności, na Wschodzie, w rodzimym folklorze, natomiast współcześni twórcy, z innej gliny ulepieni, znajdują je w dziele Szymanowskiego.

czytaj więcej

KASIA MOŚ & LESZEK MOŻDŻER „Zapomnij”

„Zapomnij” jest singlem spoza jakiejkolwiek płyty i prostym dowodem na to, że Kasia Moś doskonale rozumie naturę współczesnego, cyfrowego rynku muzycznego.

czytaj więcej

Nowy album Agi Zaryan

Jesienią ukaże się jedenasty album Agi Zaryan zatytułowany „SARA”, który zostaje wydany w dwudziestolecie jej debiutu fonograficznego. Z tej okazji planowane są liczne koncerty. W najbliższym czasie Aga...

czytaj więcej

Halina Mlynkova – „Film(I)ove”

Halina Mlynkova wydaje piąty solowy album ze swoimi interpretacjami popularnych, polskich utworów filmowych – „Film(I)ove”

czytaj więcej

Music of Harvey Hope - najnowsza płyta wydawnictwa small great music

Album jest fonograficznym zwieńczeniem projektu przedstawiającego światowe premiery utworów brytyjskiego muzyka Harveya Hope`a (1943-2014).

czytaj więcej
Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic