Polecamy

Kolejne rarytasy dla melomanów i kolekcjonerów

Po wrześniowej premierze płyty CD „Jazz z MACV: Marcin Masecki” oraz publikacji albumów Warszawskiej Opery Kameralnej na platformach streamingowych na prawdziwych melomanów czekają dwa wydawnictwa winylowe.

czytaj więcej

Adam Pierończyk: Szymanowski/X-ray

Niezbadane są ścieżki inspiracji. Karol Szymanowski szukał ich w starożytności, na Wschodzie, w rodzimym folklorze, natomiast współcześni twórcy, z innej gliny ulepieni, znajdują je w dziele Szymanowskiego.

czytaj więcej

KASIA MOŚ & LESZEK MOŻDŻER „Zapomnij”

„Zapomnij” jest singlem spoza jakiejkolwiek płyty i prostym dowodem na to, że Kasia Moś doskonale rozumie naturę współczesnego, cyfrowego rynku muzycznego.

czytaj więcej

Nowy album Agi Zaryan

Jesienią ukaże się jedenasty album Agi Zaryan zatytułowany „SARA”, który zostaje wydany w dwudziestolecie jej debiutu fonograficznego. Z tej okazji planowane są liczne koncerty. W najbliższym czasie Aga...

czytaj więcej

Halina Mlynkova – „Film(I)ove”

Halina Mlynkova wydaje piąty solowy album ze swoimi interpretacjami popularnych, polskich utworów filmowych – „Film(I)ove”

czytaj więcej

Music of Harvey Hope - najnowsza płyta wydawnictwa small great music

Album jest fonograficznym zwieńczeniem projektu przedstawiającego światowe premiery utworów brytyjskiego muzyka Harveya Hope`a (1943-2014).

czytaj więcej

Adam Palma - "Second Life"

Na albumie “Second Life” znajdą się utwory polskich kompozytorów, które nigdy nie były wykonywane na gitarze, czy w aranżacji na gitarę i orkiestrę smyczkową. Płyta zawierać będzie oryginalne...

czytaj więcej

Współczesna odsłona wirtuozerii. Premiera albumu LEGEND!

„Stawiam na kameralistykę, chcąc wydobyć jak najwięcej koloru samych skrzypiec i ich zmieniającego się brzmienia” – mówi o swojej wizji Wieniawskiego wirtuoz Adam Bałdych, którego recenzent...

czytaj więcej
Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic