NOC NA ZAMKU W CHĘCINACH

Zamek Królewski w Chęcinach to niewątpliwie magiczne miejsce. W dzień, w zupełnie nowym blasku dzięki przeprowadzonej w ostatnim czasie gruntownej rewitalizacji, wędrując po warowni spotykamy moc atrakcji.

Chęciny
14.08.2015 r.
28.08.2015 r.


Przenosimy się w czasie widząc załogę zamku w historycznych strojach.  Do tańca porywa nas Drużyna Ferro Aquilae. W tle słychać chrzęst mieczy i głośny rumor. To walki rycerskie i strzały z hakownic. Na dziedzińcu zamku dolnego płatnerz wykonuje solidnie zbroje rycerskie. Czyżby Zamek przygotowywał się na oblężenie? Nieopodal klatka hańby czekająca na skazańców, a tuż za nią okazałe dyby. A w lochu? Dawno temu przykuto więźnia do murów... W skarbcu zaś lśni złoto i srebro, ze skrzyń natomiast wysypują się monety.
Zamek wiekowy a tętni życiem!

A nocą? Gdy zapada mrok spacer po zamku nabiera zupełnie innego wymiaru. Mury warowni kryją  tajemnice przeszłości, moc legend i niewyjaśnionych zjawisk. Chcesz je poznać?

Zwiedzaj zamek pod osłoną nocy!
pt. 14.08.2015 r.
pt. 28.08.2015 r.

Mroczny klimat będą wzbogacać opowieści przewodnika.
Huk grozy dodadzą strzały z hakownic i armaty.
Atmosferę przerażenia wprowadzą tajemnicze zjawy.
Magiczny czar stworzy iluminacja świetlna.

Początek o godzinie 21.00
Cena biletu: 25 zł/os.

W programie:
- zwiedzanie zamku z przewodnikiem
- pokaz walk rycerskich oraz tańca średniowiecznego
- konkursy i zabawy
- ognisko z pieczeniem kiełbasek

Aby uczestniczyć w wydarzeniu wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rezerwacje indywidualne oraz grupowe proszę zgłaszać na maila: biuro@zamek.checiny.pl lub telefoniczne 41 308 00 48

Zapraszamy na stronę internetową Zamku: www.zamek.checiny.pl
Polub nas na Facebooku: www.facebook.com/zamek.krolewski.checiny

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic