Informacje

W Wielkiej Brytanii ukazała się książka Magdaleny Grzebałkowskiej o Krzysztofie Komedzie

Dodano:
W Wielkiej Brytanii ukazała się książka Magdaleny Grzebałkowskiej o Krzysztofie Komedzie

W Wielkiej Brytanii ukazało się tłumaczenie książki Magdaleny Grzebałkowskiej "Komeda. Osobiste życie jazzu" w przekładzie Haliny Marii Boniszewskiej. Książkę "Komeda: A Private Life in Jazz" opublikowała oficyna Equinox z Sheffield.

"W Anglii ukazało się właśnie tłumaczenie książki Magdaleny Grzebałkowskiej Komeda. Osobiste życie jazzu w przekładzie Haliny Marii Boniszewskiej. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND" - poinformował w środę na Twitterze Instytut Książki (IK).

Książkę "Komeda: A Private Life in Jazz" wydała oficyna Equinox z Sheffield.

"Człowiek tajemnica. Listów nie pisał. Dzienników nie prowadził. Mruk. Miły. Uśmiechnięty. Osobny – tak o nim mówili. Większość tego, co wiemy o Krzysztofie Komedzie, pochodzi ze wspomnień jego żony. Często sprzecznych z tym, co pamiętają inni" - czytamy na stronie IK.

Przypomniano, że Agnieszka Osiecka pisała, że "gdy grał na fortepianie, jego dłonie opowiadały małe, kameralne historie o niebie dla dwojga osób".

"By poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, którego kołysankę z Dziecka Rosemary nucił cały świat, Magdalena Grzebałkowska odwiedza między innymi państwa skandynawskie, Rosję i Stany Zjednoczone. Dociera do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawia jego wersję wydarzeń" - napisano o książce na stronie IK.

"Odkrywa osobiste życie polskiego jazzu – Komedy i środowiska, w którym się obracał: od barwnego życia Piwnicy pod Baranami i narodzin warszawskiego Jazz Jamboree aż po Los Angeles tuż po lecie miłości" - zaznaczono.

Jak podkreślono, jest to "poruszający portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności".

Książka ma 472 strony i kosztuje 30 funtów szterlingów.

Grzegorz Janikowski

 • 10:13 Harold Faltermeyer Axel F Theme
 • 10:16 Daniel Pemberton For the Love of MJ/MJ In The Restaurant
 • 10:18 Brian Tyler Iron Man 3
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 336, Sunday, 22 November 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic