Informacje

Tom Hanks zapłacił z własnej kieszeni za realizację kilku scen do „Forresta Gumpa”

Dodano:
Tom Hanks zapłacił z własnej kieszeni za realizację kilku scen do „Forresta Gumpa”

fot. EPA/ARMANDO ARORIZO

Choć od premiery filmu Roberta Zemeckisa „Forrest Gump” minęło już ponad ćwierć wieku, wciąż wychodzą na jaw nieznane wcześniej szczegóły z nim związane. Jedną z takich ciekawostek podzielił się wcielający się w tytułową postać Tom Hanks.

W rozmowie z Grahamem Bensingerem, Hanks wyznał, że razem z reżyserem „Forresta Gumpa” Robertem Zemeckisem zapłacili z własnej kieszeni za nakręcenie kilku scen do filmu, kiedy produkujące go studio Paramount ograniczyło budżet. Jedną z takich scen był słynny bieg Forresta przez całą Amerykę. Studio nie chciało zgodzić się na nagranie tej sceny z powodu dużego kosztu mimo że Zemeckis argumentował, że ten fragment będzie ważny dla całego filmu. Kiedy spotkał się z odmową, poprosił Hanksa o wsparcie.

„Powiedział do mnie, że ta scena będzie kosztować tyle i tyle. Nie będzie tania. Zaproponował, żebyśmy podzielili się kosztami, a w zamian wymogli na szefostwie studia Paramount, żeby podzielili się z nami zyskami filmu w nieco większym procencie niż pierwotnie ustalono. Studio było zachwycone tą propozycją” – wspomina Hanks.

Kręcenie innej sceny uzależnione było od pogody. Studio nie chciało pokryć kosztów ubezpieczenia zdjęć. Wtedy też do akcji wkroczyli Hanks i Zemeckis i z własnych pieniędzy zapłacili za ubezpieczenie. Hanks w wywiadzie nie zdradził, o jaką scenę chodziło w tym przypadku.

Gdyby studio Paramount mogło przewidywać przyszłość, z pewnością nie zgodziłoby się na warunki Zemeckisa i Hanksa odnośnie procentu zysków z filmu. Kiedy „Forrest Gump” okazał się kasowym hitem, Hanks zarobił na nim około 65 milionów dolarów.

W tej samej rozmowie Hanks przyznał się do tego, że nie od razu udało mu się wczuć w odgrywaną przez siebie postać. Choć finalnie udział w filmie „Forrest Gump” przyniósł mu Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową, w pierwszych dniach zdjęciowych szło mu tak słabo, że materiał z trzech dni filmowania nie został finalnie użyty w gotowym filmie. Pomocna okazała się wtedy banalna rada Zemeckisa. „Nie staraj się aż tak bardzo – powiedział mi Bob i od tego momentu wszystko zaskoczyło!” – zdradził Hanks. (PAP Life)

 • 08:14 Keegan DeWitt All The Bright Places II
 • 08:18 Elmer Bernstein The Magnificat Seven
 • 08:22 Brian Tyler Rambo Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic