Sylwia Chutnik napisała tekst do wideoklipu, w którym artyści dziękują lekarzom

Walczący z pandemią koronawirusa pracownicy służby zdrowia doczekali się kolejnego artystycznego hołdu. Powstał specjalny klip, w którym główną rolę pełni słynna aria „Nessun dorma” z opery „Turandot” Pucciniego. Towarzyszy jej przejmujący tekst, napisany przez Sylwię Chutnik.

Sylwia Chutnik napisała tekst do wideoklipu, w którym artyści dziękują lekarzom
fot.PAP/Leszek Szymański

„My, artyści mamy waszą pracę, Drodzy Lekarze, głęboko w sercach i w tych trudnych dla nas realiach chcieliśmy podziękować za zdrowie i bezpieczeństwo, byśmy mogli tworzyć” - napisały pomysłodawczynie klipu „W hołdzie lekarzom i lekarkom”, który można obejrzeć w serwisie YouTube.pl. Inicjatorki akcji, których inne dokonania można znaleźć na Facebookowym profilu "Korona mi z głowy nie spadnie", zaznaczają, że wideo powstało w nietypowy sposób. Muzycy, którzy wykonują słynną arię „Nessun dorma” z opery „Turandot” Pucciniego, stanowiącą podkład dźwiękowy klipu, nigdy się nie spotkali.

„Natalya Gaponenko nagrała partię fortepianu w samotności, Giuseppe Varano zaśpiewał ją w swoim domu we Włoszech, Anna Bernacka i Ewa Majcherczyk osobno wykonały chóry” - wyjaśniają pomysłodawczynie. W klipie pojawia się też pisarka, Sylwia Chutnik, która jest również autorką przejmującego tekstu wykorzystanego w filmie. Za realizację filmową, animację i reżyserię odpowiada Hektor Werios i Adam Senyszyn, a za projekty graficzne Magdalena Nowacka–Kolano. (PAP Life)