Informacje

Konkurs literacki: "Dekameron czasów Covid" w miasteczku Boccaccia

Dodano:
Konkurs literacki: "Dekameron czasów Covid" w miasteczku Boccaccia

Konkurs literacki „Opowieści z izolacji - Dekameron czasów Covid” rozpisały władze rodzinnego miasteczka Giovanniego Boccaccia, Certaldo w Toskanii. Chcą, aby po kwarantannie pozostały utwory, tak jak jego „Dekameron”, napisany w czasach zarazy.

“Teraz, kiedy izolacja kończy się i zbliża się chwila, gdy ruszymy z miejsca, możemy zebrać owoce czasu, jaki mieliśmy na lekturę, myślenie, marzenie o powrocie do naszego prawdziwego życia albo do innego” - powiedział burmistrz średniowiecznego miasteczka Giacomo Cucini.

Dodał następnie: „Jesteśmy pewni, że wiele osób napisało już albo może opisać historię, prawdziwą lub wymyśloną, jaka powstała w tym czasie”.

„Tak, jak Boccaccio, który po zarazie w 1348 roku postanowił napisać sto opowiadań jako manifest odrodzenia ludzkości, pragniemy dzisiaj oddać głos każdemu, kto w sposób literacki opowie anegdotę, historię, związane z pandemią i izolacją spowodowaną przez Covid-19” - wyjaśnił burmistrz rodzinnych stron autora „Dekameronu”.

Jak stwierdził, celem tego konkursu jest utrwalenie wspomnień, ale także znalezienie sił i inspiracji, by wrócić do normalnego życia.

Już pojawiły się pierwsze sugestie, czego mogą dotyczyć nowele czasów koronawirusa: karkołomnych wypraw na zakupy, uprawiania sportu w ukryciu, wyzwań związanych z pracą zdalną i ucieczek na potajemne randki i spotkania z przyjaciółmi. Warto też, dodano, opisać wysiłek i poświęcenie personelu medycznego albo swoje marzenia; na przykład o całym dniu spędzonym nad morzem.

Opowiadania zostaną zebrane i wydane w formie cyfrowej przez lokalne władze. Autorzy otrzymają zaproszenie do miasteczka autora „Dekameronu”.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

 • 14:08 Gato Barbieri Last Tango In Paris / The Tango
 • 14:11 John Barry The John Dunbar Theme
 • 14:14 Daniel Hart More Happy
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 342, Sunday, 17 January 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic