Informacje

Wystawa Piwonii w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Dodano:
Wystawa Piwonii w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

fot. pixabay

Coś dla miłośników kwiatów. Od piątku w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi można oglądać kwitnącą kolekcję piwonii.

Jak informuje PAP Life rzeczniczka prasowa Zarządu Zieleni Miejskiej Maria Kaczmarska, większość prezentowanych w kolekcji roślin to ogrodowe formy piwonii, tj. cztery odmiany piwonii lekarskiej, ponad 50 odmian piwonii chińskiej w tym kilka odmian polskich.

Zwraca ona uwagę, że w kolekcji Ogrodu Botanicznego są odmiany w kolorach od białego, poprzez różne odcienie różu po ciemnowiśniowe oraz o kwiatach pełnych, a także piwonie o rzadko spotykanych kolorach kwiatów np. koralowo-pomarańczowe odmiany "Coral Charm" i "Coral Sunset" oraz ciemnoczerwona "Buckeye Belle".

"Wśród odmian piwonii chińskiej prezentujemy też dziewięć polskich odmian wyselekcjonowanych przez zespół hodowców nieżyjącego już prof. Stanisława Wóycickiego z SGGW w Warszawie - +Ewelina+, +Ursyn Niemcewicz+, +Władysława+, +Prof. Wóycicki+, +Jadwiga+, +Hania+, +Ursynów+, +Krystyna+ i +Barbara+" - informuje Kaczmarska.

Tegoroczną nowością są piwonie gatunkowe, które zostały posadzone na terenie kolekcji pod koniec ub. roku. W ramach kolekcji prezentowanych jest 10 gatunków botanicznych piwonii bylinowych, posadzonych zarówno na oddzielnych rabatach, jak i na dużej rabacie w kształcie fizycznej mapy świata zgodnie z ich naturalnym występowaniem.

"Są to gatunki azjatyckie i europejskie, rosnące naturalnie w świetlistych lasach, wśród roślinności stepowej lub na górskich murawach" - wyjaśniła.

Rzeczniczka podkreśla, że podczas pełni kwitnienia piwonii - w sobotę 26 maja i niedzielę 27 maja - kolekcję tych kwiatów będzie można zwiedzać z przewodnikiem. Podczas zwiedzania będzie można usłyszeć, od kiedy piwonie są uprawiane, poznać gatunki piwonii, poszczególne ich odmiany, typy kwiatów oraz tajniki ich uprawy. (PAP Life)

 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic