ON AIR
od 07:00 Wakacyjne Śniadanie Mistrzów zaprasza: Urszula Urzędowska

„Wednesday”. Jak powstał Rączka? Kulisy produkcji ujawnia serialowa Wednesday Addams

W serialu „Wednesday” pojawiło się łącznie kilku członków oryginalnej rodziny Addamsów. Jednak prócz tytułowej bohaterki najdłużej na ekranie pozostawał jej wierny kompan, powiernik i pomocnik, Rączka. Trudno się dziwić, że widzowie polubili tę niesamowicie sprytną „postać”. Zastanawialiście się, jak powstał Rączka?

„Wednesday”. Jak powstał Rączka? Kulisy produkcji ujawnia serialowa Wednesday Addams
Fot.Netflix/Materiały prasowe

Początkowo, szczególnie w zwiastunach produkcji, wydawało się, że bohater jest wytworem grafików. Tymczasem zdjęcia z planu ujawniają, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Na planie Wednesday towarzyszył aktor, który nosił specjalny niebieski kostium. To Victor Dorobantu, magik i iluzjonista odtwórca roli Rączki.

Strój pozwalał na wycięcie ciała aktora w postprodukcji i dodaniu odpowiednich efektów. Na Twitterze Netflixa pojawił się wpis ze zdjęciami, w którym wspomina się o aktorze:

Wielkie brawa dla Victora Dorobantu, fenomenalnego aktora, który zagrał Rączkę w "Wednesday".

Fot.Netflix

Fot.Netflix

Chociaż bohater ma do dyspozycji ograniczone środki wyrazu, w końcu sam jest „jedynie” pozbawioną reszty ciała ludzką dłonią, wyraża wiele emocji. Jenna Ortega, grająca główną bohaterkę, ze szczegółami opisała, jak powstał Rączka:

To było takie zabawne, bo język rączki powstawał na bieżąco. […] Tim chciał, by na planie pojawił się prawdziwy aktor, tak jak robili to w filmach z lat 90. Dlatego zatrudniono magika, Victora Dorobantu. Nosił niebieski kombinezon, chował się za ścianami, pod łóżkami. Później stworzono specjalną protezę, którą zakładano na dłoni Victora, jak gdyby odcięto ją powyżej nadgarstka. Wtedy aktor poruszał się swobodnie po planie. Timowi bardzo się to podobało, wiele godzin trwało nakładanie charakteryzacji, by dłoń wyglądała odpowiednio. Pracowałam zarówno z aktorem, rozmawiając z nim, jak i wypowiadając kwestie, patrząc w pustą przestrzeń. Pod koniec musieliśmy użyć tych szarych i srebrnych kul oraz palety kolorów, by nałożyć na obraz CGI.

 

Fot.Netflix

Judyta Nowak - RMF Classic

„Wednesday”. Jak powstawała scena tańca? Jenna Ortega opowiedziała, skąd czerpała inspiracje
Serial „Wednesday” w reżyserii między innymi Tima Burtona miał wiele intrygujących momentów. Na szczególną uwagę zasługuje scena tańca głównej bohaterki. Jenna Ortega ujawniła kulisy powstawania produkcji.

„Wednesday”. Rola w serialu odmieniła Gwendoline Christie. Kto zostanie nową dyrektorką?
W serialu „Wednesday” pojawiło się wielu znanych aktorów. O przemianie, jaka zaszła w niej w związku z udziałem w produkcji, opowiedziała Gwendoline Christie.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic