ON AIR
od 14:00 Zielona Niedziela zaprasza: Magdalena Juszczyk

„Wednesday”. Jak powstawała scena tańca? Jenna Ortega opowiedziała, skąd czerpała inspiracje

Serial „Wednesday” w reżyserii między innymi Tima Burtona miał wiele intrygujących momentów. Na szczególną uwagę zasługuje scena tańca głównej bohaterki. Jenna Ortega ujawniła kulisy powstawania produkcji.

„Wednesday”. Jak powstawała scena tańca? Jenna Ortega opowiedziała, skąd czerpała inspiracje
Fot.Netflix/Materiały prasowe

(tekst zawiera spoilery)

Zjawiskowa kreacja

Wendesday w czwartym odcinku pojawia się na imprezie szkolnej w zjawiskowej czarnej sukni, z miejsca jej kreacja wywołuje poruszenie wśród zebranych. Dodajmy do tego, że nasza bohaterka wkracza na parkiet. Biorąc pod uwagę usposobienie i zainteresowania panny Addams, prędzej można było się spodziewać, że nagle wykona sonatę na wiolonczeli albo z sufitu spadnie szkarłatny deszcz, co zresztą się wydarzyło. Jednak my widzowie lubimy momenty niespodziewane i Wednesday nas nie zawiodła. Bohaterka wykonuje nieco upiorny taniec, przypominający momentami ruchy zombie, a wszystko to w rytmie utworu "Goo Goo Muck” grupy The Cramps.

W opinii Tima Burtona

Jak przeczytać możemy na serwisie „Tudum”, gdzie publikowane są oficjalne informacje o produkcjach Netflixa, za choreografię do sceny tańca odpowiedzialna była Jenna Ortega, wcielająca się w tytułową bohaterkę serialu. Aktorka musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, jak w tej sytuacji postąpiłaby Wednesday.

Pierwotnie Tyler (Hunter Doohan) miał naśladować ruchy Wednesday, jednak gdy na parkiecie pojawiła się Jenna Ortega i zaczęła tańczyć, był w stanie jedynie obserwować koleżankę. Reakcję aktora docenił Tim Burton. Doohan tak opisywał pracę nad sceną:

Pamiętam jak powiedziałem: „Tim, jedyne, co mogę teraz zrobić, to patrzeć, gapiąc się na nią w zachwycie. A Burton odpowiedział, „Nie, nie, nie, wielu mężczyzn na Twoim miejscu zrobiłoby to samo.

A jak Jenna Ortega ocenia scenę tańca i wcielanie się w bohaterkę?

To było bardzo wyzwalające i satysfakcjonujące doświadczenie, bo nie musisz się niczym przejmować. Ona ma swoje przekonania i nie zamierza nikogo zadowalać. Jako ktoś, kto zawsze chciał wszystkich uszczęśliwić, naprawdę to szanuję.

Zdaniem wielu osób scena z „Wednesday” nawiązuje do fragmentu z „Pulp Fiction” Quentina Tarantino, a dokładnie do hipnotycznego tańca Mii (Uma Thurman) i Vincenta (John Travolta).

Z kolei sama Jenna Ortega przyznaje, że zainspirował ją teledysk "Happy House" Siouxsie and the Banshees, trasa koncertowa Onyx Tour Britney Spears i Lena Lovich. Aktorka oglądała również poprzednie produkcje o rodzinie Addamsów, w których często pojawiały się sceny tańca.

Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic