ON AIR
od 14:00 Kino w roli głównej zaprasza: Urszula Urzędowska

„Wednesday”. Rola w serialu odmieniła Gwendoline Christie. Kto zostanie nową dyrektorką?

W serialu „Wednesday” pojawiło się wielu znanych aktorów. O przemianie, jaka zaszła w niej w związku z udziałem w produkcji, opowiedziała Gwendoline Christie.

„Wednesday”. Rola w serialu odmieniła Gwendoline Christie. Kto zostanie nową dyrektorką?
Fot.Netflix/Materiały prasowe

(tekst zawiera spoilery)

Drzemie w niej siła

Gwendoline Christie zdradziła w rozmowie z „Entertainment Weekly”, że rola Weems całkowicie ją odmieniła. Aktorka podkreślała, że dyrektorka Nevermore była postacią, która uparcie realizowała swoje cele i walczyła o wyznawane wartości. Weems nie waha się podejmować odważnych działań. Christie przyznała także, że Tim Burton  pozwolił jej na samodzielne kreowanie postaci. Dyrektorka Nevermore to nie tylko silna osobowość, charakteryzuje ją także elegancja:

Dla mnie to była niepowtarzalna okazja, żeby wcielić się w bohaterkę, która stanowi połączenie osoby władczej i klasycznego wyobrażenia o kobiecości. [..] Po raz pierwszy miałam okazję poczuć, że jestem piękna na ekranie. Jestem ogromnie wdzięczna Tomowi i Colleen oraz naszej ekipie makijażystów i fryzjerów. Colleen Atwood [nagrodzona Oscarami kostiumografka – przyp.red.] naprawdę jest legendą, a to, co robi, jest bliskie czarom, to było jak całkowita transformacja.

Fot.Netflix

Wakat na stanowisku

Wednesday, podobnie jak jej rówieśnicy, musi odnaleźć własną drogę i miejsce w rodzinie. Wydaje się, że największym wyzwaniem są relacje z mamą, Morticią, stosunki między bohaterkami uległy znacznej poprawie. Liczymy zatem, że na ekranie coraz częściej pojawiać się będzie świetna w tej roli Catherine Zeta-Jones.

Biorąc pod uwagę, że była jedną z najlepszych absolwentek Akademii Nevermore, możliwe, że właśnie ona, przynajmniej na jakiś czas, zostanie dyrektorką szkoły. To chyba najodpowiedniejsza kandydatka na to stanowisko.

Poprzednia dyrektorka szkoły i koleżanka Morticii ze szkolnych lat, Larissa Weems zginęła w obronie Nevermore. Skomplikowana relacja między kobietami była ciekawym motywem w pierwszym sezonie serialu.

Fot.Netflix

Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic