Informacje

Nowa Lara Croft niebawem w kinach

Dodano:
Nowa Lara Croft niebawem w kinach

Kadr z filmu /Forum Film Poland /

Film "Tomb Rider" 16 marca będzie miał amerykańską premierę. Do polskich kin trafi 6 kwietnia. Tym razem Larę Croft zagra nie Angelina Jolie, a młodsza od niej o 13 lat szwedzka aktorka Alicia Vikander.

To wielka przygoda. Zaintrygowała mnie ta propozycja od razu. Do tej pory ta bohaterka miała dla mnie twarz Angeliny. Teraz ja mam zaszczyt być Larą. To dla mnie duże wyzwanie - mówi laureatka Oscara, która wcieli się w postać Lary Croft.

Trener gwiazd, Magnus Lygdback, był odpowiedzialny za fizyczne przygotowanie Alicii Vikander do roli. Zdradził magazynowi "Hollywood Reporter", że drobnej postury Vikander przede wszystkim ciężko pracowała nad powiększeniem masy mięśniowej. Aktorce, byłej baletnicy, nie brakuje sprawności ani zręczności, ale potrzebowała siły, by sprostać akrobatycznym niemal scenom wspinania się w jaskiniach czy nurkowania pod statkami. To współczesna Lara Croft. Kobieta niezależna. Sądzę, że dokładnie tego świat dzisiaj potrzebuje - mówił Lygdback.


Postać znana z gry komputerowej niedawno obchodziła 50 urodziny. Lara Croft urodziła się 14 lutego 1968 roku w mieście Wimbledon w Anglii, jako córka lorda. Odebrała staranne wykształcenie, ale odkryła w sobie żyłkę podróżniczki i zamiłowanie do przygód. Głosu użyczały jej w grach m.in. Minnie Driver i Angelina Jolie, a w Polsce Karolina Gorczyca. Na ekranie wcieliły się w nią, poza Angeliną Jolie i Alicią Vikander, także Rachel Appleton i Sofía Vergara. Dwie ostatnie wystąpiły w reklamach.

W nowej ekranizacji słynnej gry Lara Croft - niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika - chce odnaleźć zaginionego ojca. Poszukiwania zacznie na mitycznej wyspie u podnóży Japonii. 6 kwietnia "Tomb Rider" trafi do polskich kin.

Katarzyna Sobiechowska-Szuchta RMF

 • 11:22 John Debney Honeycomb Climb / Mowgli Wins The Race
 • 11:24 Ennio Morricone Man With A Harmonica
 • 11:28 Piotr Marczewski Kariera Nikodema Dyzmy
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic