Murowany kandydat do Złotej Maliny: "Rambo: Ostatnia krew"

Do tej niechlubnej nagrody kandyduje w ośmiu kategoriach: najgorszy film, najgorszy aktor, najgorsza aktorka drugoplanowa, najgorszy reżyser, najgorsza kontynuacja, najgorszy scenariusz, najgorsza scena, najbardziej lekkomyślne trwonienie ludzkiego życia i dobra publicznego. Ale dla odtwórcy głównej roli i współscenarzysty filmu - to nie jest pierwszyzna.

Murowany kandydat do Złotej Maliny: "Rambo: Ostatnia krew"
fot.PAP/PA

W informacji, którą podała fundacja organizująca konkurs na najgorszy film (Golden Raspberry Award Foundation), "Rambo V" (taki tytuł ma on w USA): "Atakuje zmysły, a przy tym obraża inteligencję". Tytułowy bohater cyklu nadal żyje koszmarem wojny w Wietnamie, może i nie szuka zemsty, ale znajduje ją na zawołanie. Tym razem mści się za przybraną córkę. Bez żadnego suspensu, bez jakiejkolwiek tajemnicy.

Sam filmowy Rambo, czyli Sylvester Stallone, na razie nie komentuje kolejnych nominacji do Złotej Maliny. Kolejnych, bo przed tymi nabierał ich już ponad 30. "Razzie" otrzymał za "Rambo II" i "Rambo III", "Nagrodę odkupienia", "Mali Agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd", "Specjalista", "Stój, bo mamuśka strzela", "Kryształ górski". Został też wybrany najgorszym aktorem dekady w roku 1990.

Na swoich profilach social mediowych Stallone skupia się jednak na pozytywach, czyli na filmach, które przyniosły mu nominacje do Oscara: za scenariusz i rolę pierwszoplanową w "Rocky" oraz za rolę drugoplanową w kontynuacji tego cyklu: "Creed: Narodziny legendy" (tutaj także nagroda Złoty Glob).

Rocky Balboa stał się marką, więc Sly zajął się sprzedażą związanych z nią gadżetów. Na stronie Slystalloneshop.com można kupić bokserskie dresy: męskie, damskie i dziecięce. W tym niemowlęce body. (PAP Life)