Informacje

Madonna nakręci film o tancerce z Sierra Leone

Dodano:
Madonna nakręci film o tancerce z Sierra Leone

fot. PAP/EPA

Amerykańska piosenkarka Madonna zamierza nakręcić film fabularny inspirowany historią Michaeli Deprince, sieroty wojennej z Sierra Leone, która została znaną tancerką baletową. Informację tę ogłosiło we wtorek studio MGM, które wyprodukuje film.

Film zatytułowany "Taking Flight", nakręcony według autobiograficznej książki wydanej w 2014 roku, będzie trzecim filmem fabularnym Madonny po obrazach "Mądrość i seks" (2008) i "W.E." (2011).

Osierocona, opuszczona przez wuja, dotknięta bielactwem, chorobą powodującą odbarwienie skóry, Michaela Deprince wychowywała się w sierocińcu w Sierra Leone. Gdy sierociniec zbombardowano, dziewczynka znalazła się w obozie dla uchodźców. W wieku czterech lat została zaadoptowana przez amerykańską parę. Została profesjonalną tancerką, trafiając do Joburg Ballet, grupy baletowej w Johannesburgu (RPA), zanim dołączyła do holenderskiego baletu narodowego, gdzie jest obecnie pierwszą tancerką, informuje AFP.

"Historia Michaeli powiedziała mi wiele zarówno jako o artystce, jak i o aktywistce, która rozumie, czym są przeciwności" - powiedziała Madonna, cytowana w oświadczeniu wydanym we wtorek.

"Mamy niepowtarzalną okazję, aby zwrócić uwagę na Sierra Leone i pozwolić Michaeli być głosem wszystkich sierot, z którymi dorastała" - powiedziała 59-letnia piosenkarka i dodała: "Jestem zaszczycona, mogąc ożywić jej historię".

Michaela była już bohaterką filmu dokumentalnego "Konkurs tańca" Bess Kargman z 2012 roku.

Adaptacji książki "Taking Flight" dokonała Camilla Blackett, scenarzystka, która pracowała przy kilku serialach telewizyjnych, w tym "Welcome to the Huang". Madonna wyreżyserowała do tej pory jeden dokument "I Am Because We Are" o sierotach z Malawi, skąd adoptowała czworo dzieci.

Swój trzynasty album "Rebel Heart" Madonna wydała w 2015 roku. Do tej pory artystka sprzedała ponad 300 milionów płyt na całym świecie. (PAP Life)

 • 13:06 Brian Tyler Power Rangers Theme
 • 13:12 Lele Marchitelli Color My World
 • 13:15 Alan Menken Overture
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic