"Keret" Kolektywu Harakiri Farmers najlepszym debiutem Malty

Performance teatralny "Keret" Kolektywu Harakiri Farmers uznany został najlepszym debiutem Festiwalu Teatralnego Malta - cyklu "Nowe sytuacje" - poinformował w niedzielę na konferencji prasowej podsumowującej festiwal dyrektor Malty, Michał Merczyński.

Do konkursu "Nowe Sytuacje" projekty swoich przedstawień zgłosiło ponad 140 grup teatralnych z całej polski. Po wstępnej selekcji do realizacji Fundacja Malta wybrała pięć przedstawień, których przygotowanie zostało sfinansowana przez Maltę. Oprócz zwycięskiego Kolektywu Harakiri Farmers swoje przedstawienia
przygotowały grupa Kosaara z przedstawieniem "Artysta współczesny", Prefabrykaty "Granica pętli", Ula Kijak
"Wieczorynka" oraz Raźniak Waldemar z "Solaris Electronic Operą".

Budżet tego konkursu stanowił 150 tys. złotych, z czego 30 tysięcy trafiło dla autorów zwycięskiego przedstawienia, a reszta przeznaczona była na produkcje wszystkich pięciu spektakli.

Kolektyw Harakiri Farmers składający się z przedstawicieli różnych dziedzin sztuki, powołany został do życia na przełomie 2007 i 2008 roku w odpowiedzi - jak twierdzą założyciele - na ograniczony charakter instytucjonalnego życia teatralnego w Polsce.

Członkowie grupy m.in. Szymon Kaczmarek - student reżyserii PWST w Krakowie, Kaja Migdałek - studentka scenografii i projektowania ubioru na wydziale Architektury i wzornictwa ASP w Poznaniu, Wojtek Klimczyk - doktorant w Instytucie Socjologii UJ w Krakowie, Dominika Knapik - aktorka tancerka, stypendystka-rezydentka Kulczyk Foundation w Starym Browarze w 2007 roku - reprezentują najróżniejsze dziedziny sztuki i
tradycje estetyczne.

Inspiracją spektaklu "Keret"są opowiadania izraelskiego pisarza Etgara Kereta.

18. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta zakończył się w sobotę plenerowym koncertem brytyjskiego muzyka Elvisa Costello i jego grupy The Imposters. Przez sześć dni widzowie festiwalu mogli obejrzeć. 140 przedstawień kilkudziesięciu zespołów.

Następny Festiwal Malta odbędzie się w dniach 22-27 czerwca 2009 roku.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic