„Indiana Jones 5”. Opublikowano pierwszy zwiastun filmu. Tytuł zdradza, jakiego artefaktu szuka archeolog

Po wielu latach doczekamy się piątej i ostatniej odsłony przygód Henry`ego „Indiany” Jonesa. Pierwszy zwiastun filmu zdradza, jakiego artefaktu będą szukać bohaterowie. Pokazano również odmłodzonego Harrisona Forda.

„Indiana Jones 5”. Opublikowano pierwszy zwiastun filmu. Tytuł zdradza, jakiego artefaktu szuka archeolog
Fot.Disney/Mateirały prasowe

Najnowsza produkcja LucasFilm nosi tytuł „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia” (ang. "Indiana Jones and the Dial of Destiny"), a zobaczymy ją już 30 czerwca 2023.

Akcja filmu będzie rozgrywać się w latach 60., jednak powrócimy do czasów II wojny światowej, dzięki wspomnieniom Indiany Jonesa. Właśnie w tych scenach zobaczymy odmłodzonego komputerowo Harrisona Forda. Wyglądem najbardziej przypomina Indianę z „Ostatniej krucjaty”.

W filmie nie zabraknie tajemnicy, humoru, widowiskowych scen akcji i konfliktu pokoleń. W zwiastunie mogliśmy zobaczyć starych i nowych bohaterów. Po raz pierwszy pojawia się postać grana przez Antonio Banderasa. Ciekawie wygląda dynamika w relacji między Heleną, chrześniaczką Jonesa, a nim samym. 

Tytułowy bohater przy wsparciu przyjaciół po raz kolejny będzie musiał zmierzyć się ze znanymi wrogami. Między innymi z byłym nazistą, który obecnie pracuje dla NASA (Madds Mikkelsen). A starcie rozegra się w cieniu wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a ZSRR.

Tajemniczy artefakt, którego szuka Indiana Jones, dysponuje mocą będącą poza wyobrażeniem i możliwościami zwykłych ludzi. Bohater Maddsa Mikkelsena również chce go zdobyć, jednak nie kieruje się szlachetnymi pobudkami.

Będzie to pierwszy film o Jonesie, którego nie wyreżyseruje Steven Spielberg.

Na ekranie pojawią się: Harrison Ford, Phoebe Waller-Bridge, Madds Mikkelsen, Antonio Banders, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, John Rhys-Davies, Shaunette Renee Wilson, Toby Jones i Olivier Richters.

Zastanawiające jest, jak “Tarcza przeznaczenia” nawiąże do wydarzeń z „Królestwa Kryształowej Czaszki” i faktu, że Indiana Jones ożenił się oraz miał syna.

Judyta Nowak - RMF Classic

„Indiana Jones 5”. Antonio Banderas ujawnił, kogo zagra w filmie
Harisson Ford po raz ostatni pojawi się w roli nieustraszonego archeologa z charakterystycznym kapeluszem i biczem w dłoni. Choć produkcję zobaczymy dopiero za kilka miesięcy, co chwilę pojawiają się nowe informacje o obsadzie i...

Znamy fabułę filmu "Indiana Jones 5". Z kim tym razem zmierzy się Harrison Ford?
Nareszcie, po miesiącach spekulacji na temat fabuły piątej części „Indiany Jonesa”, wiemy, co czeka bohaterów. Słynny archeolog ma nowego wroga i nowego sojusznika.

„Indiana Jones 5”. Harrison Ford zdradza, dlaczego zagrał w filmie. Twórcy szukają nowego aktora do roli Indiany?
Harrison Ford opowiedział, dlaczego postanowił po raz kolejny wcielić się w Indianę Jonesa. Do roli archeologa powraca od 1981 roku. Jaka będzie przyszłość tej serii filmowej?

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic