„Indiana Jones 5”. Antonio Banderas ujawnił, kogo zagra w filmie

Harisson Ford po raz ostatni pojawi się w roli nieustraszonego archeologa z charakterystycznym kapeluszem i biczem w dłoni. Choć produkcję zobaczymy dopiero za kilka miesięcy, co chwilę pojawiają się nowe informacje o obsadzie i fabule filmu „Indiana Jones 5”. O swojej postaci tym razem opowiedział Antonio Banderas.

 „Indiana Jones 5”. Antonio Banderas ujawnił, kogo zagra w filmie
Fot.PAP/Abaca

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Mads Mikkelsen w obrazie „Indiana Jones 5” wystąpi w roli naukowca, który poprzednio pracował dla nazistów, a obecnie dla rządu USA. Phoebe Waller-Bridge wcieli się w Helenę, poszukiwaczkę przygód i chrześniaczkę Indiany Jonesa. Od dawna wiadomo, że w filmie zobaczymy także Antonio Banderasa, wciąż jednak pozostawało tajemnicą, kogo zagra. Aktor w wywiadzie dla „Collider” ujawnił kilka informacji o swojej postaci.

To będzie raczej cameo, niezwykle krótki występ, bohater pojawi się zaledwie na chwilę. Banderas zagra przyjaciela Indiany Jonesa:

Mój bohater pojawia się zaledwie na chwilę, to bardziej cameo. Jest przyjacielem Indiany i szuka Jonesa, ponieważ potrzebuje jego pomocy. On pokazuje się w filmie zaledwie przez chwilę, ale i tak jestem bardzo szczęśliwy, bo mogłem stać się częścią sagi, mającej niezwykłe znaczenie w historii całej kinematografii.

Akcja filmu „Indiana Jones 5” będzie toczyć się w latach 60., a część scen rozegra się w kosmosie. Rozwój technologiczny, który przyniosła tamta dekada, dostarczy szczególnych trudności Indianie Jonesowi. Bohater miał problem z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości, obfitującej w nieustanne przemiany.

Judyta Nowak - RMF Classic

Znamy fabułę filmu "Indiana Jones 5". Z kim tym razem zmierzy się Harrison Ford?
Nareszcie, po miesiącach spekulacji na temat fabuły piątej części „Indiany Jonesa”, wiemy, co czeka bohaterów. Słynny archeolog ma nowego wroga i nowego sojusznika.

„Indiana Jones 5”. Harrison Ford zdradza, dlaczego zagrał w filmie. Twórcy szukają nowego aktora do roli Indiany?
Harrison Ford opowiedział, dlaczego postanowił po raz kolejny wcielić się w Indianę Jonesa. Do roli archeologa powraca od 1981 roku. Jaka będzie przyszłość tej serii filmowej?

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic