„Indiana Jones 5”. Harrison Ford zdradza, dlaczego zagrał w filmie. Twórcy szukają nowego aktora do roli Indiany?

Harrison Ford opowiedział, dlaczego postanowił po raz kolejny wcielić się w Indianę Jonesa. Do roli archeologa powraca od 1981 roku. Jaka będzie przyszłość tej serii filmowej?

„Indiana Jones 5”. Harrison Ford zdradza, dlaczego zagrał w filmie. Twórcy szukają nowego aktora do roli Indiany?
Fot.Disney/Materiały prasowe

Reżyser James Mangold potwierdził, że Harrison Ford po raz ostatni wcieli się w nieustraszonego archeologa, a wraz z nim zakończy się seria o Indianie Jonesie, bo aktor nigdy nie zostanie zastąpiony. Do postaci wydaje się być szczególnie przywiązany sam Harrison Ford, który z sentymentem opowiada o swoim bohaterze, między innymi na imprezach branżowych.

O powrocie do roli i oczekiwaniach wobec nowego filmu Ford mówił w rozmowie z "Empire". Aktor po raz kolejny pragnął spotkać się z jednym z najbardziej rozpoznawalnych w jego dorobku artystycznym bohaterów:

Pomyślałem, że byłoby miło zobaczyć film, w którym widzimy Indianę Jonesa na końcu jego podróży. Jeśli scenariusz podąża tym tropem, to sądzę, że dzięki temu mogę rozwinąć granego przeze mnie bohatera.

 

Fot.Disney/Materiały prasowe

W produkcji zobaczymy też „odmłodzoną” wersję Harrisona Forda, dowiemy się więcej o przeszłości Indiany Jonesa. Reżyser obrazu zapewnia również, że film, a właściwie jego scenariusz będzie dostosowany do wieku bohatera i samego aktora. Zrezygnowano zatem chociażby z pewnych żartów, które nie pasują do postaci na obecnym etapie jej życia.

Ostatnią odsłonę przygód Indiany Jonesa zobaczymy 30 czerwca 2023 roku.

Judyta Nowak - RMF Classic

Znamy fabułę filmu "Indiana Jones 5". Z kim tym razem zmierzy się Harrison Ford?
Nareszcie, po miesiącach spekulacji na temat fabuły piątej części „Indiany Jonesa”, wiemy, co czeka bohaterów. Słynny archeolog ma nowego wroga i nowego sojusznika.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic