Informacje

Gwiazdorski i tajemniczy. Tarantino niebawem zacznie nowy film

Dodano:
Gwiazdorski i tajemniczy. Tarantino niebawem zacznie nowy film

Charles Manson w sądzie w Kalifornii / PAP/Photoshot/

Latem mają ruszyć zdjęcia do filmu "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino. Tłem historii będą brutalne morderstwa sekty Charlesa Mansona.

O ile wybór Ala Pacino do roli hollywoodzkiego agenta filmowego spotkał się z ciepłym przyjęciem, o tyle zaangażowanego do filmu Emila Hirscha, skazanego za pobicie i duszenie pracownicy studia filmowego, wzbudza spore kontrowersje.

"Świetnie! A można było wybrać jednego z licznych aktorów, którzy nigdy nie zaatakowali kobiety" - napisała na jednym z portali społecznościowych aktorka i modelka Jameela Jamil, przyjaciółka zaatakowanej przez Hirscha. Aktor napadł na Daniele Bernfeld w 2015 roku na festiwalu Sundance. Skazano go na 15 dni więzienia i prace społeczne. Jak podaje IndieWIRE u Tarantino ma zagrać Jaya Sebringa, fryzjera, którego zamordowała banda Mansona. Rolę w filmie dostał też James Marsden. Spekuluje się, że może zgrać postać Romana Polańskiego.

W głównych rolach u Tarantino zobaczymy Brada Pitta i Leonardo Di Caprio, a Margot Robbie zagra Sharon Tate. W obsadzie są też takie gwiazdy jak Burt Reynolds, Dakota Fanning, Tim Roth, Kurt Russell, Michael Madsen, Luke Perry czy Damian Lewis. Szczegóły fabuły owiane są tajemnicą, wiemy jednak, że akcja toczyć się będzie pod koniec lat sześćdziesiątych w Hollywood, a tłem historii będą brutalne morderstwa sekty Charlesa Mansona, w tym zabójstwo Sharon Tate, żony Romana Polańskiego oraz ich przyjaciół. "Oczywiście, że jestem ciekaw tego projektu" - mówił w maju 2018 roku w wywiadzie dla RMF FM Roman Polański. "Tarantino zapewnia, że nie ma w tym nic, co mogłoby mnie urazić. Zobaczymy" - dodawał reżyser.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku. Członkowie gangu - inspirowani przez Charlesa Mansona - napadli wówczas na willę w Los Angeles. Sądzili, że należy ona do producenta muzycznego, który nie chciał współpracować z ich guru. Zamordowali pięć osób, w tym ówczesną żonę Romana Polańskiego Sharon Tate, która była w dziewiątym miesiącu ciąży, oraz producenta Wojciecha Frykowskiego. Kolejnej nocy członkowie grupy Mansona dokonali następnej zbrodni: zamordowali małżeństwo Rosemary i Leno LaBianca. Ofiary otrzymały 169 ciosów nożem i 7 postrzałów. Po kilku miesiącach od makabrycznych wydarzeń policji udało się zatrzymać członków bandy. Wszyscy zostali skazani na dożywotnie więzienie. Premiera filmu wyznaczona jest na 9 sierpnia 2019 roku.

Patryk Serwański
Katarzyna Sobiechowska-Szuchta

RMF

 • 20:56 Howard Shore Many Meetings
 • 22:00 Johannes Brahms Koncert fortepianowy d-moll op. 15 nr 1 (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic