Informacje

Ewan McGregor zagra główną rolę w filmowej kontynuacji "Lśnienia"

Dodano:
Ewan McGregor zagra główną rolę w filmowej kontynuacji "Lśnienia"

Ewan McGregor / FOCKE STRANGMANN /PAP/EPA

Dobra wiadomość dla fanów prozy Stephena Kinga. Powieść "Doktor Sen" - kontynuacja kultowego "Lśnienia" - zostanie zekranizowana - podaje "Variety". Głównego bohatera ma zagrać Ewan McGregor.

Jak podaje "Variety", reżyserem filmu będzie Amerykanin Mike Flanagan, który ma już na swoim koncie ekranizację innej powieści Kinga - "Gra Geralda".

Na razie nie wiadomo, kto poza McGregorem znajdzie się w obsadzie filmu. Co ważne, informatorzy "Variety" podają, że Stephen King jest zadowolony z takiego wyboru odtwórcy głównej roli.

"Grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi - emeryci odziani w poliester, nierozstający się ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie, a rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem, co Dan. Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia" - pisze o wydanej w 2013 roku powieści "Doktor Sen" jej polski wydawca, Prószyński i S-ka.

RMF

 • 15:55 Kurt Weill Rise And Fall Of The City Of Mahagonny: Main Title
 • 15:58 Alexandre Desplat Big Market
 • 16:01 Nina Simone Don't Let Me Be Misunderstood
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic