Informacje

Dwayne Johnson po raz drugi z rzędu na czele listy najlepiej zarabiających aktorów

Dodano:
Dwayne Johnson po raz drugi z rzędu na czele listy najlepiej zarabiających aktorów

fot. PAP/EPA

Potężnie zbudowany futbolista i wrestler, którego kariera aktorska zaczęła się od roli Króla Skorpiona w filmie „Mumia powraca”, a popularność zdobył jako Luke Hobbs w serii „Szybcy i wściekli”, po raz drugi z rzędu zajął pierwsze miejsce na liście najlepiej opłacanych aktorów opublikowanej przez magazyn "Forbes". W pierwszej trójce są jeszcze Ryan Reynolds i Mark Wahlberg.

Według najnowszego rankingu magazynu „Forbes” Johnson zarobił w okresie od 1 czerwca ubiegłego roku do 1 czerwca 2020 roku aż 87,5 mln dol. (74,3 mln euro). Do tej puli zaliczono mu już 23,5 mln dol (20 mln euro) gaży za rolę agenta Interpolu w thrillerze komediowym „Red Notice”. Film, którego premierę zaplanowano na 13 listopada, produkuje Netflix, a występują w nim też Ryan Reynolds i Gal Gadot (lista najlepiej zarabiających aktorek ma zostać opublikowana w przyszłym miesiącu).

Wspomniany Ryan Reynolds znalazł się na drugim miejscu tegorocznego zestawienia najlepiej zarabiających aktorów. Od czerwca ubiegłego roku wzbogacił się o 71,5 miliona dolarów (60,8 miliona euro). Pierwszą trójkę zamyka Mark Wahlberg, który w ciągu roku zarobił 58 milionów dolarów (49,2 miliona euro). Po zsumowaniu zarobków aktorów, którzy zajęli pierwsze dziesięć miejsc na liście "Forbesa", wychodzi na to, że łącznie na ich gaże poszło 545,5 miliona dolarów. Autorzy raportu zauważają, że czołowi aktorzy zawdzięczają fortuny rosnącej popularności mediów strumieniowych. Ponad jedną czwartą tej sumy wypłacił im największy obecnie gracz na tym rynku – Netflix.

Pierwsza dziesiątka najlepiej zarabiających aktorów według szacunku „Forbesa” prezentuje się tak:

1. Dwayne Johnson - (87,5 mln dol.)

2. Ryan Reynolds - (71,5 mln dol.)

3. Mark Wahlberg - (58 mln dol.)

4. Ben Affleck - (55 mln dol.)

5. Vin Diesel - (54 mln dol.)

6. Akshay Kumar - (48,5 mln dol.)

7. Lin-Manuel Miranda - (45,5 mln dol.)

8. Will Smith - (44,5 mln dol.)

9. Adam Sandler - (41 mln dol.)

10. Jackie Chan - (40 mln dol.)

 • Notowanie: 328, Sunday, 20 September 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic