ON AIR
od 14:00 Kino w roli głównej zaprasza: Magdalena Juszczyk

Drugi „Joker” filmem tylko dla dorosłych

Mocna przemoc oraz krótkie sceny nagości sprawiły, że druga część „Jokera”, film „Joker: Folie a Deux” otrzymał kategorię wiekową R. To oznacza, że widzowie poniżej siedemnastego roku życia będą mogli obejrzeć produkcję wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna. Podobna klasyfikacja wiekowa nie przeszkodziła „Jokerowi” z 2019 roku w zarobieniu w kinach na całym świecie ponad miliarda dolarów. Był pierwszym filmem z taką kategorią wiekową, któremu udało się to osiągnąć.

Drugi „Joker” filmem tylko dla dorosłych
Joaquin Phoenix /DAVID SWANSON / PAP/EPA

Zajmujące się przyznawaniem kategorii wiekowych amerykańskie stowarzyszenie Motion Picture Association of America ogłosiło w środę 3 kwietnia, że reżyserowany przez Todda Phillipsa („Kac Vegas”) film „Joker: Folie a Deux” otrzymał kategorię wiekową R. W uzasadnieniu takiej decyzji czytamy, że znalazła się w nim mocna przemoc, obraźliwy język, erotyczne sceny oraz pełna nagość. Podobne powody doprowadziły do przyznania takiej samej kategorii wiekowej poprzedniej produkcji o tym ikonicznym komiksowym łotrze. Nie znalazła się w niej jednak pełna nagość. Można pokusić się o spekulację, że taka „dołączyła” do drugiej części „Jokera” wraz z pojawieniem się w niej w roli Harley Quinn, Lady Gagi, która nie stroni od pokazywania swojego ciała.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, autorem scenariusza i reżyserem „Joker: Folie a Deux” jest Todd Phillips. Tytułową rolę powtarza w nim Phoenix, a oprócz nowej w obsadzie Lady Gagi, w filmie występują też Zazie Beetz, Catherine Keener oraz Brendan Gleeson. Premiera filmu zaplanowana została na 4 października.

Nieznana jest dokładna fabuła „Joker: Folie a Deux”. Jej spora część rozgrywać się będzie zapewne w szpitalu psychiatrycznym Arkham Asylum, do którego trafił tytułowy bohater filmu. Niedawno potwierdziły się wcześniejsze spekulacje mówiące o tym, że „Joker 2” będzie tzw. musicalem z szafy grającej. Oznacza to, że w filmie znajdzie się przynajmniej piętnaście znanych utworów muzycznych przygotowanych w nowych aranżacjach specjalnie dla niego. Jedną z nich będzie „That’s Entertainment”, którą w najsłynniejszej wersji śpiewała Judy Garland. W filmie usłyszymy też dwa całkowicie nowe utwory. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic