Dlaczego Tom Ellis nie zagrał Lucyfera w „Sandmanie”? Neil Gaiman wyjaśnia, skąd taka zmiana

Po latach seria komiksowa „Sandman” doczekała się ekranizacji i tak oto na Netflixie zadebiutował serial o tym samym tytule. Wielu widzów zastanawia się, dlaczego w rolę jednej z postaci nie wcielał się Tom Ellis. Neil Gaiman śpieszy z wyjaśnieniami.

Dlaczego Tom Ellis nie zagrał Lucyfera w „Sandmanie”? Neil Gaiman wyjaśnia, skąd taka zmiana
Fot.Netflix/Materiały prasowe

Ellis czy Christie?

Tom Ellis wcielał się w postać tytułowego bohatera serialu „Lucyfer”, który zresztą został oparty na komiksach stworzonych między innymi przez Neila Gaimana. Zakładano, że Ellis powtórzy tę rolę w ekranizacji „Sandmana”, serial od 5 sierpnia możemy oglądać na Netflixie. Postać Lucyfera zagrała jednak finalnie Gwendoline Christie.

Neil Gaiman ujawnił, dlaczego Ellis nie powtórzył swojej roli w serialu opartym na jego komiksach. Razem z Gwendoline Christie autor opowiedział o nowym podejściu do postaci ekranowego Lucyfera. Twórca „Sandmana” nawiązał do roli Toma Ellisa:

On jest taki uroczy, taki wspaniały. Kochacie go tak bardzo, że nie byłbym w stanie oddać świata w ręce Lucyfera granego przez Toma. […] Och, bo on nakręciłby wszystkich bohaterów, a później zaprosił ich na drinka. […] dlatego wiadomo było, że nie możemy tego zrobić i pozwoliło nam to także na powrót oryginalnego Lucyfera i „Sandmana”, by móc spojrzeć na Lucyfera inspirowanego postacią Davida Bowiego z tymi jego niesamowitymi skrzydłami. No właśnie i to jest Gwendoline Christie.

Jej wersja postaci

Neil Gaiman opisywał grę aktorską i postać w wersji prezentowanej przez Gwendoline Christie:

I ona jest przerażająca. Nie wiesz, z czym wyskoczy i kiedy to zrobi. Wszystko, co wiesz to to, że ona jest tego świadoma i zamierza w tej sytuacji zrobić to, co będzie jej się podobało.

Autor podzielił się także ciekawym pomysłem:

Oczywiście chciałbym, żeby powstał spin-off, w którym Lucyfer Gwendoline i Lucyfer Toma jadą na wycieczkę. To musi się wydarzyć, potrzebujemy tego.

W rozmowie z “Entertainment Tonight” aktorka powiedziała:

Myślę, że to zawsze było interesujące, gdy musisz zmagać się z historią, którą ludzie naprawdę kochają, z którą czują się szczególnie związani. Publiczność, która chciała zobaczyć, jak historia ożywa już czekała. 

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

 

„Sandman”. Neil Gaiman zadba, by serial był zgodny z komiksem?:„Nigdy nie chciałem, by coś takiego spotkało „Sandmana”
Ekranizacja kultowego komiksu „Sandman” budzi wiele niepokojów i oczekiwań ze strony fanów serii. Neil Gaiman nawiązuje do obaw czytelników. Autor dzieli się własną historią. Czy nowa produkcja będzie wierną adaptacją...

„Sandman”. Kogo zagrał Mark Hamill? George R.R. Martin widział serial! Co myśli o nim autor "Gry o tron"? [ZDJĘCIE]
Długo wyczekiwana ekranizacja komiksu Neila Gaimana „Sandman” będzie miała premierę na Netflixie już 5 sierpnia. Jedną z postaci w serialu zagrał Mark Hamill. Jak twórcy oceniają pracę z aktorem?

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic