Informacje

Bartłomiej Topa - nauczyciel w pułapce namiętności

Dodano:
Bartłomiej Topa - nauczyciel w pułapce namiętności

fot.PAP/Marcin Kmieciński

Dyrektor prestiżowego płockiego liceum, który zaczyna romans ze swoją uczennicą. Oto postać Bartka Gajewskiego, którego w serialu "Pod powierzchnią" gra Bartłomiej Topa.

Fabuła serialu "Pod powierzchnią", którego pierwszy odcinek miał premierę 21 października, opowiada o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, walce o więzi rodzinne, splątanych historiach czwórki bohaterów związanych z płockim liceum. "Pod powierzchnią" jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak dobrze znamy tych, których kochamy. Serialowe puzzle poukładał reżyser Borys Lankosz, który wcześniej zebrał pochlebne recenzje za filmy "Rewers" i "Ziarno prawdy".

Jedną z głównych postaci serialu jest Bartek Grajewski - w tej roli Bartłomiej Topa. To dyrektor prestiżowego liceum, typ świetnego organizatora, przywódcy. Jego życie rodzinne naznaczone jest tragedią. Jego syn Maks, gdy miał dwa lata, zaginął, a jego ciała nigdy nie odnaleziono. Bartek szybciej niż jego żona Marta (Magdalena Boczarska) otrząsa się po tej stracie. Stara się uciec od problemów domu. Biegając samotnie nieopodal Wisły, poznaje Olę, zbuntowaną osiemnastolatkę. Wybucha między nimi namiętność, a sytuację komplikuje fakt, że Ola podejmuje naukę w liceum, którym kieruje Bartek i jest córką innego nauczyciela.

"Jak wiadomo, nie kręciliśmy scen po kolei. Bywało na przykład tak, że w pierwszym tygodniu graliśmy scenę z pierwszego i z siódmego odcinka. Więc łączenie historii emocjonalnej w głowie, to było duże wyzwanie" - opowiada PAP Life Topa. "Paradoksalnie, sceny nasączone gwałtownością są dosyć łatwe. Najtrudniej jest grać na delikatnych nutach" - dodaje aktor. Dla Topy kuszące było spotkanie z mroczną stroną Bartka i pokazanie konfliktu wartości, który on przeżywa.

Aktor pracował na planie, który ulokowany był w Płocku. "Płock jest takim miastem, w którym chce się być. Ze wspaniałymi ludźmi, z pięknymi widokami, z knajpkami, ze starym rynkiem. To bardzo zadbane, kameralne miasto" - zauważa Topa. (PAP Life)

 • 23:43 Bazzini Antonio Scherza fantastico "La ridda dei folletti"op.25
 • 23:52 Benjamin Wallfisch New World Coming
 • 23:55 Ketil Bjornstad Shimmering
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 259, niedziela, 18 listopada 2018
 • 1
  David Bowie / Kristen Wiig
  Sekretne życie Waltera Mitty
  Space Oddity (Mitty Mix)
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Ennio Morricone
  Dawno temu w Ameryce
  Cockey's Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic