Anjelica Huston dołączyła do Any de Armas w spin-offie serii „John Wick”

W trzeciej odsłonie „Johna Wicka” Anjelica Huston zagrała szefową rosyjskiej organizacji mafijnej znanej jako „Ruska Roma”, do której bohater grany przez Keanu Reevesa zwrócił się o pomoc. Doświadczoną aktorkę zobaczymy również w spin-offie „John Wicka” - „Ballerinie”, co potwierdziła jego producentka. Huston kreować będzie tę samą bohaterkę.

Anjelica Huston dołączyła do Any de Armas w spin-offie serii „John Wick”
Fot.PAP/EPA/NINA PROMMER

„Pomysł na film +Ballerina+ powstał, kiedy nagrywaliśmy sceny z udziałem Anjeliki w filmie +John Wick 3+. Anjelica Huston to prawdziwa ikona i królowa Hollywood. Dzięki jej obecności świat Johna Wicka stał się bogatszy” – przyznała w rozmowie z Hollywood Reporter producentka „Balleriny”, Erica Lee. I tym razem Huston wcieli się w Dyrektorkę, która pod przykrywką szkoły baletowej, zawiaduje rosyjską organizacją przestępczą.

Fabuła spin-offu skupi się na młodej zabójczyni, granej przez Anę de Armas, która chce zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za śmierć jej rodziny.

Poza Huston, w „Ballerinie” zagrać też mają inni aktorzy znani z „Johna Wicka” – przede wszystkim Keanu Reeves, jak również Ian McShane, który jako Winston Scott prowadzi hotel dla zabójców, Continental. Za reżyserię odpowiada Len Wiseman, znany z serii „Underworld”. Natomiast twórca serii o Wicku, Chad Stahelski w nowym projekcie udziela się jako producent.

Zdjęcia do „Balleriny” rozpoczęły się w listopadzie w Pradze. Na razie nie ujawniono, kiedy planowana jest premiera. Wiadomo za to, że czwarta odsłona „Johna Wicka” ujrzy światło dzienne w marcu 2023 r. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic