Informacje

Ubiegłoroczny zwycięzca Eurowizji odwiedzi Polskę

Dodano:
Ubiegłoroczny zwycięzca Eurowizji odwiedzi Polskę

fot.PAP/EPA

Salvador Sobral, zwycięzca ubiegłorocznego konkursu Eurowizji, przyjedzie do Polski. Celem wizyty Portugalczyka będą indywidualne koncerty.

Jak dowiedział się lizboński tygodnik "Visao", kalendarz artystyczny piosenkarza, powracającego na scenę po rekonwalescencji, przewiduje wyjazdy zarówno w związku z koncertami zespołu Alexander Search, w którym jest wokalistą, jak i pod własnym nazwiskiem.

Koncerty w Polsce zostały zaplanowane na kwiecień 2019 r., a Salvador Sobral będzie wstępował na nich pod własnym nazwiskiem.

Polska będzie jednym z kilku państw, do których w ciągu najbliższego roku uda się Portugalczyk - pojedzie m.in. jeszcze w tournee po Hiszpanii, a także do Francji.

Sobotni występ Sobrala podczas finału Eurowizji w Lizbonie był jego pierwszym publicznym koncertem po grudniowym przeszczepie serca. Wokalista zaprezentował się podczas gali u boku brazylijskiej sławy muzycznej Caetano Veloso.

28-letni artysta z portugalskiej stolicy nie ukrywa swojego dystansu do europejskiego festiwalu piosenki. Twierdzi, że w ostatnich latach Eurowizja stała się promotorką muzyki skierowanej na efekciarstwo i pustej w swoim przesłaniu. Po sobotnim finale Eurowizji piosenkarz ponownie skrytykował tę imprezę.

Krótko po tegorocznym finale Eurowizji Salvador Sobral wyruszy w trasę koncertową po rodzimej Portugalii. Z kolei pomiędzy czerwcem a lipcem będzie występował w sąsiedniej Hiszpanii. Na jego trasie znajdą się m.in. Madryt, Barcelona, Malaga, Walencja, Kartagena, a także San Sebastian.

Sobral nie obawia się intensywnej trasy koncertowej. Muzyk przyznaje, że powraca do normalnego życia po operacji. "Chodzę po schodach, gram w piłkę nożną, biegam" - wyznał przed sobotnim finałem Eurowizji.

Sobral wygrał 13 maja ub.r. organizowany w Kijowie 62. finał Eurowizji dając Portugalii pierwszy w 53-letniej historii udziału tego kraju tytuł najlepszej piosenki Starego Kontynentu. Autorką zwycięskiej piosenki jest siostra Salvadora, Luisa Sobral. (PAP Life)

 • 10:21 Sergiusz Prokofiew Symfonia Klasyczna (1)
 • 10:29 Fritz Kreisler Liebesleid
 • 10:42 Eartha Kitt Je Cherche Un Homme (I Want A Man)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic