Na casting przygotować trzeba: dowolnie wybrany, krótki monolog aktorski (kilka linijek tekstu) i dowolnie wybraną piosenkę o charakterze musicalowym. W cenie są także utwory lekko swingujące, ale również znane musicalowe przeboje. Uczestnicy przesłuchania będę musieli także pokazać swoje umiejętności taneczne.
Przedstawienie nawiązywać będzie do stylistyki dawnego "Moulin Rouge", jednak akcja przeniesiona będzie do realiów przedwojennej Warszawy. Scenariusz do spektaklu powstał na podstawie polskiego filmu muzycznego "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy".
Akcja "Halo Szpicbródka" odbywa się w teatrzyku rewiowym "Czerwony Młyn", który przeżywa finansowy kryzys. Właściciel nie ma pieniędzy na wypłacenie pensji pracownikom. W ostatnim momencie przed katastrofą - wejściem komornika - pojawia się nagle inżynier Fred Kampinos i proponuje pomoc...
"Nasza teatralna wersja - oddając, co należne dziełu pióra Ludwika Starskiego - zostanie przystosowana do potrzeb, możliwości i wymogów machiny dzisiejszego teatru. Fabuła utworu jest osadzona w przedwojennej Warszawie, czasach, których wspomnieniu towarzyszy dzisiaj nostalgia i uśmiech. Pamiętając o tym, nie chcemy być sentymentalni" - piszą twórcy spektaklu.
"Zakładamy przygotowanie przedstawienia opartego na dynamicznej akcji, przebojowych piosenkach i błyskotliwych dialogach. Współczesnymi filmowymi wzorami, do których nasza adaptacja się odnosi są amerykańskie musicale Chicago i Moulin Rouge, ale odwołujemy się też do klasycznych amerykańskich filmów gangsterskich czy polskiej komedii kryminalnej Vabank" - dodają artyści.
Reżyserem przedstawienia będzie Wojciech Kościelniak.
Premiera zaplanowana jest na 15 grudnia 2012 roku. Będzie to kulminacyjne wydarzenie obchodów jubileuszu 65-lecia Teatru Syrena.
Przesłuchanie odbędzie się w siedzibie Teatru Syrena w dniach 7-8 maja 2012. (PAP Life)