„Stranger Things”. Jamie Campbell Bower śpiewa piosenkę Lizzo głosem Vecny. Tego nie można przegapić!

Czwarty sezon „Stranger Things” już dawno za nami, wiadomo, że jeszcze raz powrócimy do Hawkins. Główny antagonista serii mógł przerażać głosem i wyglądem, a już na pewno niepokojącą wizją świata. Jamie Campbell Bower po raz kolejny udowodnił, że rola Vecny była mu pisana. Wyobrażaliście sobie kiedyś śpiewającego potwora? Już nie musicie, wystarczy obejrzeć i posłuchać.

„Stranger Things”. Jamie Campbell Bower śpiewa piosenkę Lizzo głosem Vecny. Tego nie można przegapić!
Fot.Netflix/Materiały prasowe

(tekst zawiera spoilery)

Potwór sezonu

Serial „Stranger Things” przyzwyczaił nas do wprowadzania w każdej kolejnej serii nowych postaci. W czwartym sezonie pokochaliśmy Eddiego (Joseph Quinn) i śledziliśmy knowania Vecny (Jamie Campbell-Bower). Aktor wielokrotnie wspominał o trudnościach, jakie wiązały się z noszeniem kostiumu potwora. Ale kimże byłby Vecna bez swojego charakterystycznego głosu? Tak, moi drodzy, Campbell-Bower nie sam potrafi wydobyć z siebie ten ton. Trochę w tym względzie przypomina Andy`ego Serkisa (fenomenalny Gollum).

Vecna show

A to, że Vecna mówi głosem Jamiego Campbella-Bowera udowodnił aktor w programie Jimmy`ego Fallona. Cóż, można powiedzieć, że zrobił to w zaskakujący sposób. Charakterystycznym głosem wypowiadał cytaty z klasyki filmu – „Titanica” czy „Notting Hill”. Zaśpiewał również piosenkę Lizzo „About Damn Time".

Aktor przyznał także, że jego inspiracją, odnośnie głosu postaci, był przerażający Freddy Kruger. Zresztą w czwartym sezonie „Stranger Things” pojawiały się liczne nawiązania do „Koszmaru z ulicy Wiązów”. Później wzorował się na filmie „Hell Raiser: Wysłannik piekieł”, a konkretniej - na roli Douga Bradleya.

Praca nad wizerunkiem Vecny też stanowiła nie lada wyzwanie. Campbell- Bower przyznał:

Nigdy nawet sobie nie wyobrażałem, że będę w takiej produkcji jak ta, grając coś takiego. […] w 90 procentach charakteryzacja była prawdziwa, a nałożenie wszystkiego trwało 8 godzin.

Potwór powróci

Vecna z pewnością powróci w piątym, finałowym sezonie „Stranger Things”. Jedno jest pewne, nie wszyscy bohaterowie serialu wyjdą z tego starcia żywi. A potwór z pewnością łaknie zemsty i nie cofnie się przed niczym. Tymczasem już trwają prace nad scenariuszem, a fani wierzą, że skrzywdzona przez Vecnę Maź wyzdrowieje.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic