Solange komponuje muzykę do baletu

Podczas gdy Beyonce swoją najnowszą płytą „Renaissance” ożywia domy i dyskoteki, jej młodsza siostra postanowiła pójść bardziej ambitną drogą. Komponuje swoją pierwszą partyturę baletową. Solange napisze oryginalną muzykę do niezatytułowanego jeszcze baletu, za choreografię którego odpowiada Gianna Reisen. Balet będzie miał swoją premierę 28 września podczas corocznej Gali Mody organizowanej przez New York City Ballet.

Solange komponuje muzykę do baletu
Solange Knowles /fot. John Angelillo//PAP/Newscom

Jak donosi „The New York Times”, muzyka zostanie skomponowana dla kameralnego zespołu. W jego skład wejdą wejdą niektórzy muzycy, z którymi współpracuje Solange, a także członkowie orkiestry baletowej.O tym, jak sprawdzi się w roli kompozytorki widzowie będą mogli przekonać się już 28 września, podczas oficjalnej Gali Mody New York City Ballet, a także w trakcie biletowanych spektakli wystawianych 1, 8, 11 i 16 października a także 2, 11, 13, 17 i 18 maja.

Balet nie jest jednak czymś obcym dla piosenkarki i kompozytorki. Jako dziecko Solange uczyła się baletu, szkoliła się również w takich stylach tanecznych, jak jazz czy taniec współczesny.

Choć młodsza z sióstr Knowles doskonale sprawdza się na wielkiej scenie - ma na swoim koncie nagrodę Grammy, w 2019 roku wydała doskonale przyjęty przez krytyków czwarty album „When I Get Home” - równie dobrze odnajduje się w świecie sztuki. W 2018 roku Solange zaprezentowała performans o nazwie Metatronia. Prezentowany m.in. w Hammer Museum w Los Angeles interdyscyplinarny projekt był połączeniem rzeźby muzyki i tańca, do którego artystka zaangażowała tancerzy z California State University. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic